No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Za dvojnásobnú vraždu si má odsedieť 23 a pol roka

16. februára 2015 | |  | | | |

ilustračné fotoTrest 23 a pol roka odňatia slobody v najťažšom väzení vymeral minulý týždeň senát Okresného súd v Banskej Bystrici 38-ročnému Samuelovi Š. z Lučenca za dvojnásobnú vraždu. Viackrát trestaný recidivista sa v úvode pojednávania ku skutku priznal a senát to zohľadnil pri vynesení rozsudku. Verdikt nie je právoplatný, prokurátor i obžalovaný sa k nemu vyjadria v zákonnej lehote.

Dvojnásobnú vraždu podľa obžaloby spáchal viackrát trestaný Samuel Š. v nedeľu 15. júna minulého roku. V rodinnom dome na Nábrežnej ulici v Lučenci časť Malá Ves po predchádzajúcej hádke dobodal 65-ročného obyvateľa domu Emila H. a jeho spolubývajúcu 40-ročnú Katarínu B. Po vražde z domu obetí ukradol LCD televízor, DVD prehrávač, mobilný telefón a z dvora aj Škodu Felicia. Ukradnuté veci policajti neskôr zaistili. Pri vražednom útoku bol Samuel pod vplyvom pervitínu. V prípravnom konaní tvrdil, že zavraždený Emil sa na neho zaháňal nožom a nechcel ho pustiť z domu, kým mu nevráti dlh. On mu nôž vytrhol z ruky a bodol ho do krku. Vtedy na Samuela zaútočila Katarína. Emilovi útočník zasadil pätnásť bodných a rezných rán do hlavy, krku, hrudníka a ďalších častí tela. Rovnaké poranenia spôsobil útočník aj Kataríne. Obaja napadnutí podľahli zraneniam na mieste činu. Po vražde Samuel zamkol dom a odišiel s kamarátmi do Viedne. Mobil si ponechal, ostatné veci predal kamarátom.

Predtým, ako ho zadržala polícia, sa Samuel bodol do hrudníka a museli ho hospitalizovať. V minulosti bol trestaný prevažne za majetkovú a násilnú trestnú činnosť. Podľa znalcov jeho intelekt je na nízkej úrovni, nie je sebakritický a jeho prevýchova by bola zložitá. Pripustili aj recidívu násilného konania.

Zdroj: SITA

Súvisiace články:
Samuela, obvineného z dvojnásobnej vraždy, vzali do väzby. Sudca rozhodol v nemocnici
Objasnili vraždu v Lučenci. Samuel obete dobodal, potom ukradol televízor aj auto
V rodinnom dome v Lučenci našli dve mŕtvoly


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross