No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Za jeden večer si mladí filmári odniesli niekoľko cien, čaká ich aj stáž v televízii

perex-film„A víťazom sa stáva...“ Tak takúto vetu počuli mladí filmári z Rimavskej Soboty počas jedného večera niekoľkokrát. Za svoj krátky hraný film Stranger si v rámci galavečera celoslovenskej súťaže audiovizuálnej a multimediálnej tvorby odnášali celkovo šesť ocenení. Aké ceny to boli a čo okrem nich mladí tvorcovia získali, povedala pre Rimava.sk Jana Janove, ktorá vedie odbor audiovizuálnej a multimediálnej tvorby v rimavskosobotskej Základnej umeleckej škole. Podľa jej slov si za spomínaný krátky hraný film odniesli cenu za najlepšiu kameru, za najlepšiu réžiu, chlapčenský výkon pred kamerou, najlepší hraný film v kategórii od 15-19 rokov, cenu ministra školstva a za pedagogické vedenie. „Ceny nám odovzdávali odborníci z filmovej brandže a taktiež moderátorka hlavného spravodajstva Lucia Barmošová, ktorá sa na nás teší na stáži v TV JOJ, ktorá patrí výhercom,“ priblížila Janove a dodala, že tejto stáže sa zúčastnili aj minulý rok. Ako poznamenala týždeň v zákulisí veľkej televízie bol pre študentov zážitkom a vidieť do televíznej kuchyne bolo pre nich zaujímavé.

Ďalším filmom, ktorý podľa Janove mal úspech bol ich krátkometrážny dokument o riaditeľovi Hvezdárne v Rimavskej Sobote Pavlovi Rapavom s názvom Je to vo hviezdach. „Tam sme získali nomináciu o najlepší dokumentárny film v kategórii 10-14 rokov,“ spomenula.

V poradí IV. ročník celoslovenskej súťaže audiovizuálnej a multimediálnej tvorby s názvom Zlatá klapka je voľným pokračovaním súťaže Slovenský detský Oskar. Súťaž vyhlasuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a hlavným organizátorom je ZUŠ Jána Albrechta v Bratislave. Poslaním súťaže je prispievať k ochrane žiakov pred nežiaducim vplyvom masmédií a vytvárať podmienky na zvýšenie masmediálnej gramotnosti mládeže.

*A kto sa skrýva za týmto úspechom? Víťazmi súťaže sú Matej Kováč, Jana Janove, Gerald Gorondi, Patrik Ján Kovács a Matthias Kasár.

*Doplnené
Zdroj: Rimava.sk, foto: archív Matej Kováč


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross