No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Za týranie svojej matky dostal sedem rokov „natvrdo“

18. januára 2019 |  | | | |

Nepodmienečný trest v trvaní sedem rokov so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia a ochranné protialkoholické liečenie ambulantnou formou. Tak znel verdikt odvolávacieho Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 52-ročného Romana N. z Čerenčian, ktorý týral svoju matku, najmä keď bol opitý. Pre Rimava.sk to potvrdila Nina Spurná, hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici.

Roman mal svoju matku týrať od roku 2013 do apríla minulého roka. Podľa matky bolo ich spoločné nažívanie spočiatku dobré. Neskôr, keď Roman začal popíjať, sa to zhoršilo. Vtedy sa medzi sebou hádali, syn svojej matke vulgárne nadával a nebál sa použiť ani fyzické násilie. Od matky pod hrozbou zabitia požadoval peniaze na alkohol. Z týrania ho usvedčila samotná matka, ale aj suseda. Napriek tomu matka nechcela, aby jej syn šiel do väzenia, chcela len, aby sa polepšil.

Nakoniec Okresný súd v Rimavskej Sobote Romana uznal vinného zo zločinu týrania blízkej osoby a zverenej osoby a uložil mu trest odňatia slobody vo výmere sedem rokov. Voči tomuto rozsudku sa obžalovaný odvolal. Ako uviedla Spurná, krajský súd jeho odvolanie zamietol ako nedôvodné a potvrdil rozhodnutie okresného súdu. Roman si svoj 7-ročný trest odpyká v ústave s minimálnym stupňom stráženia, keďže nebol doteraz trestaný. Do výkonu trestu sa mu započíta aj pobyt vo väzbe od apríla 2018. Okrem toho mu Okresný súd uložil ochranné protialkoholické liečenie ambulantnou formou. Rozhodnutie krajského súdu je právoplatné.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross