No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Za usmrtenie kamaráta pri dopravnej nehode dostal dva roky nepodmienečne

Za usmrtenie kamaráta pri dopravnej nehode dostal 20-ročný Peter M. dva roky väzenia. Tak znie verdikt Okresného súdu v Lučenci v prípade tragickej dopravnej nehody z júli 2016 pri obci Ružiná, kedy sa traja kamaráti vracali z diskotéky v Divíne. Prokurátor však navrhoval štyri až desať rokov, sudca zníženie trestu ale odôvodnil tromi poľahčujúcimi okolnosťami.

Tou prvou bolo Petrove vyhlásenie, že sa cíti byť vinný z tohto skutku. Sudca prihliadal aj na to, že obžalovaný Peter spáchal trestný čin usmrtenia vo veku blízkemu mladistvému a viedol do spáchania trestného činu riadny život. Ako ďalej Rimava.sk informovala Adriána Vašková, hovorkyňa Krajského súdu Banská Bystrica, rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné. „Prokurátor si ponechal lehotu na podanie odvolania,“ dodala hovorkyňa.

Svoj trest by si mal podľa jej slov odsedieť v ústave na výkon trestu odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia. Zároveň sudca obžalovanému uložil trest zákazu činnosti vedenia motorových vozidiel akéhokoľvek druhu v trvaní 5 rokov a 8 mesiacov.

K nehode došlo za obcou Ružiná smerom na Divín v druhej polovici júla 2016. Obžalovaný Peter M. si sadol za volant pod vplyvom alkoholu, nezvládol riadenie a zišiel z cesty, pričom auto značky Škoda Felicia skončilo na streche. Vodič Peter vyviazol bez zranení, ďalší z trojice kamarátov – Adam - skončil so zraneniami a 22-ročného Lukáša záchranári museli oživovať, čo sa im už nepodarilo a na mieste nehody zomrel.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross