No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zábava, adrenalín či turistika. Aj taký bude víkend v Gemer-Malohonte

Počasie bude nasledujúce voľné dni opäť ako sa na leto patrí. Tak prečo to nevyužiť a niekam nevyraziť? Ak neviete kam, tu je zopár tipov. Užijete si nielen spev či tanec, ale aj adrenalín a spoznáte aj prírodné krásy regiónu.

Opäť a zvlášť počas leta víkend začína už v piatok. A hoci je dnes 13-teho, do spevu i tanca Vám bude na Country festivale v Kokave nad Rimavicou. Už od 19:30 hod. sa dnes môžete tešiť na Kandráčovcov, skupinu Desmod a prvý deň festivalu zavŕši Julo Viršík a jeho Twenty Five Párty. V sobotu, 14. júla, sa o dobrú náladu postará Sranda Banda Comedy Show, zavítajú aj Túlaví vlci či Alan Mikušek. Nebudú chýbať ani ukážky Country tancov, ryžovanie zlata, tombola i výstava áut. Na svoje si prídu aj tí menší kovboji, pre nich sú pripravené rôzne súťaže či jazda na koni.

V sobotu však okrem poriadnej zábavy môžete zažiť aj poriadnu dávku adrenalínu. Postará sa o to 1. ročník 3D lukostreleckého maratónu v Utekáči. Na súťažiacich čaká počas soboty a nedele (14. a 15. júla) až 66 terčov vo voľnej prírode. Ak ste ale priaznivcom turistiky tak potom by ste mali namieriť do Jelšavy odkiaľ sa o 8:30 hod. s ďalšími milovníkmi prírody vydáte na Rákošský hrad.

Nedeľa, 15. júla, bude hlavne o oddychu. Ten zažijete aj v areáli kúpaliska Kurinec, kde pre deti je pripravené Divadlo z domčeka: divadelný rebriniak. okrem toho na návštevníkov kúpaliska čakajú hry, atrakcie, chodúle či škola žonglovania. Oddych však zažijete aj v rimavskosobotskom Kine Orbis. Dnes, 13. júla, od 18:00 hod. môžete na plátne prežiť spoločne so zamilovanou dvojicou na lodi jeden z najnebezpečnejších hurikánov, a to vo filme Kým prišla búrka. O 20:00 hod. na Vás čaká film Mrakodrap. Filmovo pestrý bude aj sobota i nedeľa. V sobotu, 14. júla, si môžete aj s Vašimi ratolesťami pozrieť o 18:00 hod. Hotel Transilvánia 3: Strašidelná dovolenka, ktorý o 20:00 hod. vystrieda francúzsky akčný triler Pomsta. Nedeľu, 15. júla, okrem sobotňajších filmov spestrí aj maďarská verzia Hotela Transilvánia 3 so začiatkom o 16:00 hod.

Tak čo, už viete ako stráviť blížiace sa voľné dni? Opäť je z čoho vyberať.

Zdroj: Rimava.sk, regionmalohont.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross