No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Záchranári Falck-u z R. Seči sídlia od mája v Bottove

rzp-bottovoStanica Rýchlej zdravotnej pomoci (RZP) sa z Rimavskej Seči presťahovala do obce Bottovo. Ako ďalej Rimava.sk informovala Alena Lacyková-Krčová, hovorkyňa skupiny Falck, dôvodom presunu boli nekomfortné podmienky pre záchranárov v pôvodných priestoroch bývalého Osiva v Rimavskej Seči. „So zmenou vyslovilo súhlas Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, aj Operačné stredisko ZZS SR na základe našej žiadosti,“ doplnila Lacyková-Krčová.

Podľa hovorkyne zvažovali pri výbere viacero lokalít, napokon rozhodla výborná dopravná dostupnosť, príjemné prostredie a ústretovosť zo strany miestnej samosprávy v Bottove. „So sťahovaním sme mali minimálne náklady, pretože sme ho riešili najmä vo vlastnej réžii,“ povedala a zároveň dodala, že pre občanov sa z hľadiska dostupnosti neodkladnej prednemocničnej zdravotnej starostlivosti nezmenilo nič, je poskytovaná na najvyššej profesionálnej úrovni tak, ako doteraz. „Výrazne sa však zlepšili podmienky pre službukonajúcu posádku RZP, ktorá pracuje v nových priestoroch a na novej adrese od 1. mája tohto roku,“ uzavrela hovorkyňa.

Záchranári Falck-u sídlili v priestoroch bývalého Osiva v Rimavskej Seči, ktoré podľa starostu obce Štefana Vavreka bolo zrušené a aj rozobraté a vznikali tam problémy s pripojením na elektrinu či vodovod. Nechceli však, aby záchranári z obce odišli a boli ochotní im poskytnúť aj náhradné priestory.
Areál bývalého Osiva, kde sídlila stanica RZP.

Terajšie sídlo záchranárov v Bottove

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross