No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Začiatkom júna oslávia v Hnúšti Dni mesta, hlavnou hviezdou bude Tublatanka

Počas prvých júnových dní v Hnúšti v okrese Rimavská Sobota oslávia Dni mesta, pripomenú si 190. výročie narodenia básnika a prozaika Janka Francisciho, špeciálny program bude pripravený aj pre najmenších pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Priestor dostanú domáce kapely, záujmové krúžky aj športovci, hlavným „ťahákom“ však má byť koncert Tublatanky.

Ako pre Rimava.sk uviedla prednostka mestského úradu v Hnúšti Oľga Maciaková, Dni mesta sa budú konať od piatku 1. júna, do nedele 3. júna. V prvý deň sú na pláne ukážky zásahov polície a záchranných zložiek, prezentácia úspechov motokrosu aj vyhodnotenie 13. ročníka Hrebendovej kapsy, regionálnej literárnej súťaže. V programe Deti svojmu mestu sa na námestí predstavia najmenší Hnúšťania, ktorí si vystúpenia pripravujú v školách a záujmových krúžkoch. Večer zavŕši dychová hudba, rimavskosobotská country skupina Bluetrend aj divadlo, ktoré pripomenie hnúšťanského rodáka J. Francisciho.

Na sobotu je naplánovaný jarmok, športové aktivity, na deti čaká pri príležitosti ich sviatku Cesta rozprávkovou záhradou. Podvečer sa predstavia miestne kapely ale aj Robo Šimko a Ardagast, hlavou hviezdou večera bude skupina Tublatanka. Po jej koncerte má nasledovať diskotéka. Oslavy Dní mesta ukončia nedeľňajšie evanjelické Služby Božie.

.

Poslanci sa zídu na slávnostnom zasadnutí, samospráva udelí ocenenia

Tradične sa počas osláv Dní mesta uskutoční aj slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva, na ktorom udelia ocenenia. Ako sa poslanci zhodli ešte na aprílovom rokovaní, čestné občianstvo bude udelené Jolane Laznibatovej, pochádzajúcej z obce Polom (mestská časť Hnúšte). Je autorkou Projektu alternatívnej starostlivosti o nadané deti a riaditeľkou školy pre mimoriadne nadané deti a gymnázia v Bratislave.

Cenu mesta dostane bývalá primátorka mesta a učiteľka Marta Jurčová, cenu primátora Ľubomír Vach (za šport), Mária Pilišová (zdravotníctvo, šport) a Mária Kvetková (za dlhoročnú a obetavú prácu v mestskej knižnici). Kolektívna cena poputuje volejbalovému klubu.

Medzi poslancami v apríli padol aj návrh, aby sa zasadnutie mestského zastupiteľstva konalo vonku, na námestí. Táto myšlienka sa však v mestskom parlamente nestretla s dostatočnou podporou. Ako pre Rimava.sk prednostka úradu uviedla, dôvodom je hlavne počasie. Podľa skúseností z posledných rokov samospráva počíta aj s dažďom, udeľovanie cien sa preto uskutoční v Dome kultúry, sem sa presunie aj ďalší program v prípade nepriaznivého počasia. Ako Maciaková zároveň uviedla, oslavy Dní mesta by mali stáť približne 14 tisíc eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross