No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Začínajú Konvergencie, pre deti sú pripravené nové tvorivé dielne aj zumba

23. septembra 2010 |  | |

Deti vyžadujúce si špeciálny prístup, lektori, pedagógovia, dobrovoľníci a organizátori štvordňového tvorivého pobytu sa už po šiestykrát stretnú v rekreačnom stredisku Kokava Línia. Konvergencie začínajú dnes a potrvajú do nedele, 26. septembra. Rimava.sk informovala Regina Špitálová, manažérka podujatia a zakladateľka Konvergencií . Ako dodala, na účastníkov čakajú tradičné aj nové tvorivé dielne a činnosti, ktoré sú pre tieto deti veľmi prínosné – kontakt s prírodou, hipoterapia či rôzne formy športového vyžitia.

"Každý deň bude rozdelený do dvoch trojhodinových blokov, zameraných na rôznorodé činnosti s ohľadom na fyzické a psychické schopnosti detí, na schopnosť ich koncentrácie, rozptýlenosť pozornosti a podobne," vysvetlila Špitálová. Podľa jej slov okrem osvedčených dielní maľovania tričiek, výtvarnej dielne, práce s hlinou, cvičenia jemnej motoriky navliekaním korálok, sú tento rok do programu zaradené aj novinky.

"Jednou z nich, zameranou na pohyb a rytmiku detí, je aktuálne atraktívny zumba fitnes pod vedením mladej trénerky Janky Bagačkovej. Milým prekvapením bude aj nová technika enkaustika- maľovanie roztaveným farebným voskom so špičkovou odborníčkou Adrianou Baranyay, ktorá sa Konvergencií zúčastňuje od ich vzniku," avizuje zakladateľka tábora. Podľa jej slov budú deti aj tentokrát rozdelené do štyroch skupiniek s originálnymi názvami Šidielka, Strunky, Pŕhľavky a Veľkáci.

Ako ďalej uviedla, pripravený je tiež bohatý večerný program. Nebude chýbať spoločný táborák, divadelné predstavenie Obor Albert a jeho dobrodružstvá v podaní rimavskosobotskej Spektakulárnej divadelnej spoločnosti, vystúpenie rockovej kapely Attermead a speváčky, gitaristky a zároveň pedagogičky Mariky Pákó.

"Veľa zábavy nás čaká v obľúbenom programe Konvergencie hľadajú talent, ktorý vzniká a je zrealizovaný všetkými zúčastnenými podľa známeho scenára a poskytuje deťom priestor prejaviť svoj talent," hovorí Špitálová.

Pobytu sa zúčastní 40 detí zo štyroch špeciálnych základných škôl v regióne, z Detského domova v Rimavskej Sobote, v Hrachove, v Poltári, z rimavskosobotského Krízového centra i Reedukačného centra v Čerenčanoch.

"Tábor má vždy špecifickú atmosféru, ktorú dokážu tieto deti navodiť. Nakoľko väčšina z nich pochádza zo sociálne slabých rodín, sú nesmierne vďačné za možnosť zúčastniť sa pobytu. Najkrajším pocitom, odmenou pre nás organizátorov je spätná väzba, keď sa kontakt udržiava aj mimo pobytu, pri bežnom stretávaní, kedy deti často a pozitívne hovoria o spoločných zážitkoch a vítajú možnosť opäť sa Konvergencií zúčastniť," uviedla na záver manažérka podujatia.

Artefakty a fotografie z podujatia budú vystavené v novembri, v priestoroch Mestskej galérie v Rimavskej Sobote.

Konvergencie organizuje Občianske združenie Oxymoron v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross