Zápas plný šancí a fantastických zákrokov. Soboťania nezúročili náskok a prehrali

9. októbra 2021 | | |  |

Hokejisti HKM Rimavská Sobota prehrali v prvom tohtoročnom domácom zápase 2. hokejovej ligy s MHK Kežmarok 3:4. Soboťania prehrali po prvý raz v sezóne a na konte majú tri body.

Domáci začali prvú tretinu veľmi aktívne. Od začiatku si vypracovali niekoľko sľubných šancí. Už v 4. minúte sa dostali domáci do vedenia 1:0 z hokejky Patrika Filipiaka, ktorý dotlačil puk do brány. V 11. minúte domáci vybojovali presilovú hru, v ktorej krásne zavesil puk do kežmarskej brány Spankovič. O minútu neskôr z uhla zvýšil už na 3:0 Mlančár pri prečíslení 2 na 1.

Článok pokračuje pod reklamou

V rýchlom slede gólov sa pokračovalo aj ďalej. Tentoraz sa viac darilo hosťom, ktorí znížili na 1:3 zásluhou Krupu. V 18. minúte sa dokázali dotiahnuť na jednogólový rozdiel, keď po strele do prázdnej brány znížil Lapšanský.

Druhá tretina bola omnoho vyrovnanejšia. Oba tímy strávili v útočnej tretine niekoľko minút a vypracovali si sľubné šance. V 35. minúte sa hostia vrátili do zápasu vyrovnávajúcim gólom Lukáša Kolesára na 3:3.

Úvod tretej tretiny patril lapačke brankára Justa. V prvých piatich minútach vychytal až dvoch strelcov domácich v gólových príležitostiach. V ďalších piatich minútach vychytal krásne zákroky aj domáci brankár. V 52. minúte sa podarilo hosťom otočiť skóre a zásluhou Pavlova zvýšili na 4:3. Domáci hrali posledných 15 sekúnd hru 6 na 3, no brankár vychytal všetky pokusy.