No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ VIDEO: Zápasník Mišo Radnóti úspešný na Majstrovstvách sveta

radnoti-majstrovstva-svetaVynikajúci úspech dosiahol na Majstrovstvách sveta v zápasení voľným štýlom v Budapešti zápasník Lokomotívy Rimavská Sobota Michal Radnóti. Vo váhe do 70 kg obsadil nádherné 11.miesto. Za posledné roky je to najlepšie umiestnenie slovenského zápasníka z tejto vrcholnej súťaže. Náš zápasník sa po prvýkrát vo svojej športovej kariére kvalifikoval na svetový šampionát a ten pre neho skončil veľmi úspešne. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol tréner Lokomotívy Rimavská Sobota Jozef Radnóti, v prvom kole mal náš zápasník voľno, až potom nasledoval zápas o postup do osemfinále.

V štartovnom poli hmotnostnej kategórii do 70 kg sa zišli zápasníci z 28 krajín sveta a z nich viac ako polovica boli medailisti z kontinentálnych a svetových šampionátov.
„Ten zvládol vynikajúco, zvíťazil na technickú prevahu 19:9 a postúpil medzi najlepšiu osmičku,“ povedal tréner, podľa ktorého ďalší zápas Michalovi až tak nevyšiel a prehral. Nakoľko jeho súper tiež prehral v semifinále, Radnótiho nepotiahol do súbojov o bronzovú medailu.

Vysoký počet bodov Michala Radnótiho však v konečnom účtovaní posunul na krásne 11. miesto na svete. „Chýbal mu len jediný bod od bodovaného umiestnenia v top 10-tke. Jeho výkon a umiestnenie si aj tak zaslúži absolutórium,“ zdôraznil otec rimavskosobotského športovca, ktorému keby niekto povedal pred Majstrovstvami sveta, že Mišo skončí na 11.mieste, tak to berie všetkými desiatimi. „Teraz ma však mrzí, že neskončil v desiatke. Chýbalo tomu len trošku športového šťastia. Ak by rozhodca v jeho prvom zápase odpískal v prvom polčase lopatky, keď držal Mišo svojho súpera skoro pol minúty v moste a chýbali tomu len milimetre, alebo by jeho druhý súper Japonec v semifinále po vynikajúcom začiatku, keď vyhrával 6:0 vyhral, Mišo by obsadil minimálne 10.miesto. Som však hrdý na svojho syna za čo dokázal číro ako amatér, jeho súperi boli všetko profesionáli, ktorí sa venujú čisto len zápaseniu. Za jeho výkon a výsledok mu patrí veľký obdiv. Takto zviditeľniť svoju krajinu a mesto sa nepodarí hocikedy,“ zhodnotil MS otec Miša a tréner Lokomotívy Jozef Radnóti, ktorý odkazuje rodičom, že keď chcú dať svoje dieťa na šport, nech ho dajú na zápasenie.

Pozrite si víťazný zápas Michala Radnótiho na Majstrovstvách sveta

„Oplatí sa. Ja som to neoľutoval. Odmenou pre môjho syna za 22 rokov na žinenke, je nádherné 11.miesto z Majstrovstiev sveta,“ dodal Radnóti, podľa ktorého boli Majstrovstvá sveta fantasticky zorganizované. Hala bola krásna a plná divákov, vynikajúcich zápasov a perfektného výsledku, ktorý sa postaral o zážitok na celý život. Ako záverom Radnóti dodal, Michalovi veľmi pomohli masáže u maséra Michala Bojarského.

Zdroj: Rimava.sk, Lokomotíva Rimavská Sobota 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross