No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zápasník Rapčan debutoval na Majstrovstvách sveta

Mladý zápasník Lokomotívy Rimavská Sobota Pavol Rapčan v septembri štartoval na Majstrovstvách sveta juniorov v zápasení voľným štýlom. Hoci už v reprezentačnom drese Slovenska štartoval na viacerých medzinárodných turnajoch, štart na Majstrovstvách sveta bol pre neho debutom. „A práve na domácich žinenkách, nakoľko sa svetový šampionát konal na Slovensku v meste Trnava,“ povedal pre Rimava.sk tréner Jozef Radnóti. Ako doplnil, štartoval v hmotnosti do 61 kilogramov.

Podľa trénera mu žreb prisúdil veľmi silného zápasníka z Kirgizstanu. „Hoci vydal na žinenke všetky sily na súpera to nestačilo a podľahol mu na body. Ostala ešte nádej na opravné boje o bronzovú medailu, ale to by sa jeho súper musel prebojovať až do finále. Rapčanov súper podľahol v semifinále neskoršiemu Majstrovi sveta z Ruska a obsadil 3. miesto a tým sa náš zápasník rozlúčil so súťažou,“ ozrejmil Radnóti s tým, že mladý zápasník konečnom poradí obsadil 23. miesto.

Podľa trénera ostáva veriť, že ho tento štart posunie ďalej v jeho športovej kariére, nakoľko je ešte len prvý rok juniorom a bude ním ešte 2 roky. Jeho trénermi sú podpredseda ZO Lokomotívy Jozef Radnóti a jeho dvaja synovia Michal a Marian Radnóti. „Vedenie klubu chce touto cestou poďakovať svojmu zápasníkovi za vzornú reprezentáciu klubu a mesta Rimavská Sobota,“ dodal tréner.

Majstrovstvá sveta juniorov v Trnave boli aj úspechom pre usporiadateľov, ktorým boli funkcionári a pretekári z Lokomotívy Rimavská Sobota a Vihorlatu Snina. Riaditeľom majstrovstiev bol podpredseda Lokomotívy Jozef Radnóti a generálnym manažérom Erik Cap z Vihorlatu Snina. Táto dvojica bola na čele Majstrovstiev sveta kadetov aj pred štyrmi rokmi v Humennon. Majstrovstvá sveta navštívil aj predseda Svetovej zápasníckej organizácii UWW Nened Lalovič, ktorý pochválil usporiadateľov za úspešné zvládnutie organizácie súťaže. Majstrovstvá sveta finančne podporilo Ministerstvo školstva a Ministerstvo dopravy.


Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Jozef Radnóti


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross