No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Zasadnutie poslancov sa nekonalo, prišli len štyria

6. septembra 2011 | |  | |

Dnešné zasadnutie poslancov rimavskosobotského mestského zastupiteľstva sa nekonalo, v rokovacej sále sa krátko po deviatej hodine stretli len štyria z devätnástich zástupcov občanov. Ako vzápätí oznámil primátor mesta Jozef Šimko, ráno pred plánovaným zasadnutím dostal e-mail od predsedníčky demokratického bloku Magdalény Valušovej, ktorá ospravedlnila neúčasť všetkých pravicových poslancov. Dôvodom mala byť zmena hodiny zasadnutia z 13.00 na 9.00 hod, nedodržanie lehoty a  prísun dodatkov k materiálom. Na rokovanie napriek tomu prišiel Ladislav Rigó a Viliam Vaš.
Ako Šimko ďalej uviedol, mailom sa jednotlivo ospravedlnili aj šiesti ľavicoví poslanci (Ján Fiľo, Ján Végh, Ivan Hazucha, Dušan Hlinka, Erika Juhászová a Ján Čeman), v zasadacej miestnosti dnes bol len Peter Gulik a Štefan Baláž.

Podľa slov primátora rešpektuje neúčasť poslancov, ktorí sú učiteľmi a keďže je druhý deň školského roka, nemohli sa uvoľniť zo zamestnania. Ako však povedal, za neúčasťou pravice vidí skôr politickú hru. „Dostal som mail ale pokiaľ mám dobré informácie, stanovisko demokratického klubu bolo úplne iné ako mi napísala pani predsedníčka demokratického klubu, úplne na niečom inom sa dohodli,“ povedal pre Rimava.sk Šimko, bližšie však informácie o dohode pravice konkretizovať nechcel.

„Mám taký pocit, že pani poslankyňa Valušová zvalila vinu na mňa, nie som na vine, ja som konal v zmysle rokovacieho poriadku a o tom, že som zvolal zastupiteľstvo dneska na deviatu hodinu o tom vedela komplet celá rada a tým pádom predpokladám, že aj poslankyňa Valušová,“ uviedol Šimko. Čas rokovania sa podľa neho zmenil preto, aby zasadnutie netrvalo do večerných hodín ako v predošlých prípadoch.

Ako primátor ďalej naznačil, niektorí poslanci sa podľa neho zrejme boja ústnej správy o koncepcii rozvoja mesta, ktorú mal dnes primátor predniesť. „Táto koncepcia stála daňových poplatníkov 865 tisíc korún, dobre počujete, a jedna tehla na základe tejto koncepcie nebola preložená. Mám taký pocit, že niektorí poslanci sa báli môjho vystúpenia, kde by som konkrétne poukázal na to, ako sa tu pracovalo a žilo za posledných osem rokov,“ myslí si Šimko.

Ako sa pre Rimava.sk vyjadril pravicový poslanec a viceprimátor Ladislav Rigó, členovia demokratického bloku sa dohodli, že na rokovanie neprídu po tom, ako mali informácie aj o plánovanej neúčasti ľavice.  „Na základe telefonickej dohody s druhým poslaneckým klubom, naša predsedníčka a predseda ľavicového klubu sa dohodli, bohužiaľ sa stalo to, že niekto podal skreslenú informáciu, čo som sa ja dozvedel len dnes ráno,“ vysvetlil Rigó. Ako podotkol, na zastupiteľstvo prišiel, lebo to považuje za svoju morálnu povinnosť, keďže je volený občanmi a zároveň viceprimátorom. „Som si vedomý, že som porušil dohodu vlastného poslaneckého klubu.  Podotýkam, že členom poslaneckého klubu som avizoval, že sa zúčastním na dnešnom zastupiteľstve, oni to akceptovali a  predpokladám, že keď pravda vyjde na povrch určite nájdem adekvátny spôsob ako vyriešiť tento problém a takúto nezhodu medzi klubmi“ povedal Rigó.

Podľa poslanca a šéfa ľavicového bloku Jána Végha sa včera členovia klubu stretli ako zvyčajne deň pred rokovaním, aby prejednali materiály. Ako uviedol, viacerí poslanci ani nepostrehli, že čas zasadnutia poslaneckého zboru je preložený na 9.00, čo mnohým nevyhovuje kvôli pracovným povinnostiam. Preto sa dohodli, že sa ospravedlnia jednotlivo všetci tí, ktorí na dnešné zasadnutie nemôžu prísť.

Poslankyňu Magdalénu Valušovú sa nám telefonicky ani osobne zastihnúť nepodarilo, podľa našich informácií je pracovne odcestovaná.

.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross