No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hasiči museli niekoľkokrát zasahovať aj pod vodou

najdene telo Vysny SkalnikNielen boj s ohňom či pomoc pri dopravných nehodách zamestnávala rimavskosobotských hasičov počas prvého polroka, skupina potápačov (jediná v kraji, pozn. red.) zaznamenala celkovo päť zásahov v regióne. Pre Rimava.sk to potvrdil Erik Piater z Krajského riaditeľstva hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Začiatkom marca na zamrznutej hladine jazera pri Vyšnom Skálniku zbadali okoloidúci nehybné telo, ležalo približne štyri metre od brehu, otočené smerom ku dnu. Hasiči ho z nedostupného terénu vyniesli na breh, totožnosť nájdenej ženy nebola známa. Až výsledky testov DNA preukázali, že išlo o 40-ročnú Ivetu B. z Revúcej, ktorá bola niekoľko mesiacov nezvestná.

V polovici marca potápači smerovali do Hnúšte, kde sa topil 61-ročný muž, jeho telo však našli bez známok života asi kilometer ďalej od miesta, kde ho spozorovali okoloidúci. Šance na prežitie boli podľa hasičov v silnom prúde studenej rieky minimálne.

Ako pripomenul riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ Rimavská Sobota Marek Laššák, potápači zasahovali aj vo Vlkyni, išlo o utopenú osobu v značnom štádiu rozkladu. V Lučeneckom okrese zaznamenali hasiči dva prípady, na Štrkovisku Holiša (topiace sa deti, obe zachránené)  a na rieke Ipeľ v katastrálnom území obce Trebeľovce (hľadanie nezvestnej osoby).

Podľa slov okresného riaditeľa hasičov tvorí skupinu potápačov 15 príslušníkov HaZZ. Ako spomenul, zasahujú v rámci celého Banskobystrického kraja a aj v okresoch Rožňava, Spišská Nová Ves a Gelnica.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross