No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ZASTUPITEĽSTVO: V úvode rokovania zložil sľub nový poslanec

poslanec Jozef TothNa začiatku dnešného rokovania rimavskosobotského mestského zastupiteľstva si poslanci minútou ticha uctili pamiatku zosnulého kolegu, Jána Farkaša. Na uprázdnený mandát zároveň nastúpil náhradník z volebného obvodu Tomašová, Včelinec, Dúžavská cesta, Kurinec. Zložením sľubu sa stal novým poslancom Jozef Tóth. Vo voľbách kandidoval ako nezávislý, získal 155 hlasov.

Ako už Rimava.sk informovala, ide o bývalého policajta na výsluhovom dôchodku. Tóth je predsedom výboru mestskej časti Tomašová, Včelinec, Kurinec. Ako pre Rimava.sk uviedol, v mestskom parlamente by chcel prispieť k tomu, aby sa zlepšila komunikácia medzi poslancami a primátorom. Zároveň by chcel presadiť opravu budovy bývalej materskej školy v Tomašovej, najmä strechy. Spomenul tiež, že samospráva by sem mohla presunúť hoci aj staršie zariadenie. Podľa jeho slov sa v objekte konajú rôzne stretnutia a posedenia, stoly a stoličky si ale pri takýchto príležitostiach musia požičiavať. Budúci poslanec tiež považuje za dôležité dobudovanie chodníka na Okružnej ulici po celej dĺžke, keďže súčasná dopravná situácia je tu podľa neho nebezpečná.

Poslanec Ján Farkaš zomrel začiatkom marca, ani on nebol v mestskom parlamente od začiatku funkčného obdobia. Nastúpil koncom roka 2011, na uprázdnený mandát po poslankyni Alici Csobovej, ktorá podľahla dlhej chorobe.

Rokovanie mestského zastupiteľstva pokračuje prejednaním majetkoprávnych otázok, na programe je aj hlasovanie o januárových uzneseniach, ktoré primátor nepodpísal.
poslanec Jozef Toth

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross