No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zástupkyňa primátora v Tisovci dostala ocenenie Zlaté srdce

29. novembra 2023 | | | |  | 
Foto: Mesto Tisovec

TISOVEC – Zástupkyňa primátora v Tisovci Marta Svobodová získala ocenenie Zlaté srdce, ktoré udeľuje Združenie zborov pre občianske záležitosti (ZPOZ). Cenu získala za svoju dlhoročnú prácu v združení. Informovali o tom na webovej stránke mesta Tisovec.

Svobodová sa prvýkrát do zboru dostala ešte počas štúdia na vysokej škole. Najskôr sa v ZPOZ-e venovala hlavne spevu, no neskôr sa stala aj hlavnou rečníčkou. Od roku 2002 pôsobila ako poslankyňa mestského zastupiteľstva v Tisovci. Momentálne vykonáva funkciu zástupkyne primátora.

"Za tie roky si vychovala viacerých pokračovateľov tejto nádhernej činnosti. Láskou k ZPOZ-u zahoreli v priebehu rokov nielen obidve jej deti, ale aj niekoľko žiakov, z ktorých sú teraz jej spoľahliví a obetaví kolegovia," uviedol web mesta o Svobodovej.

Článok pokračuje pod reklamou


Zároveň je aj scenáristkou a predsedníčkou komisie ZPOZ. Tisovské združenie sa dostalo do povedomia aj vďaka jej scenárom, ktoré boli zverejnené v celoslovenských zborníkoch. "To je moja odmena, to je môj splnený sen, ktorý prežívam už plných 35 rokov," povedala Svobodová o ocenení. "K oceneniu srdečne blahoželáme a želáme veľa zdravia, šťastia, pracovných úspechov a inšpirácií v ďalšej práci ZPOZ," dodalo mesto.

V roku 2014 získala aj titul Matka roka. Jej dcéra Lýdia sa stala v tom istom roku aj najkrajšou nepočujúcou ženou na svete.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross