No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ZBOJSKÁ: Rekonštruovaný horský priechod sprejazdnili

16. decembra 2014 |  | |

zbojskaRekonštruovaný horský priechod Zbojská medzi okresmi Rimavská Sobota a Brezno je po približne troch mesiacoch sprejazdnený. Premávka z obchádzky, upravenej lesnej cesty, bola včera presmerovaná na pôvodnú cestu I/72. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila hovorkyňa Slovenskej správy ciest (SSC) Zuzana Hromcová. Vodiči však musia naďalej počítať s obmedzeniami z dôvodu stavebných prác na ceste. Premávku riadi semafor na približne kilometrovom úseku, zdržanie v najkritickejšej časti podľa vodičov trvá približne sedem až desať minút. Prejazd majú podľa Hormcovej povolený aj väčšie autobusy, priechod však ostáva pre nákladnú dopravu uzavretý aj naďalej.

Zima a sneh zatiaľ na horskom priechode podľa cestárov nespôsobili problémy. Ako Hromcová doplnila, keď budú musieť počas zimy obmedziť práce a nebudú vedieť odťažiť ostávajúcich 40 tis. metrov kubických horniny, plánujú ešte cestu uzavrieť v apríli alebo v máji budúceho roka.  Počas tejto doby budú vodiči znovu využívať šesťkilometrovú obchádzku upravenou lesnou cestou. Práce na rekonštrukcii SSC plánuje ukončiť v októbri 2015.  Rozširovanie cesty spomalilo padanie skál a zosuv pôdy približne pred rokom. Bez obchádzkovej trasy by podľa Hromcovej na ceste I. triedy nebolo možné pokračovať v prácach.

Rekonštrukcia cesty cez sedlo Zbojská sa začala v máji 2013. Podľa zmluvnej ceny by mala stáť 16,644 mil. eur, vrátane dane z pridanej hodnoty. Stavebné práce na nevyhovujúcej ceste uskutočňuje združenie spoločností Doprastav, a.s. Bratislava a Stavby mostov Slovakia, a.s. Banská Bystrica. Investorom je Slovenská správa ciest, práce majú byť spolufinancované z peňazí Európskej únie cez Operačný program Doprava.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross