No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BBSK zainvestuje do DD a DSS Sušany

ilustračné foto

V DD a DSS Sušany sa pripravuje rekonštrukcia i nadstavba jednej časti budovy. Pre Rimava.sk to uviedla vedúca oddelenia komunikácie Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja Lenka Štepáneková. Ako dodala, Zastupiteľstvo BBSK schválilo túto investičnú akciu v roku 2019, zároveň bola vypracovaná projektová dokumentácia v sume 8 960 eur. Podľa jej vyjadrenia boli vlani realizované ďalšie práce v súvislosti s prípravou stavby. „Momentálne sa čaká na vydanie stavebného povolenia,“ podotkla Štepáneková.

Článok pokračuje pod reklamouHovorkyňa BBSK ozrejmila, že rekonštrukcia a nadstavba budovy v predmetnom zariadení je výsledkom snahy zachovať počet miest pri dodržaní zákonných podmienok. Tie určujú minimálnu podlahovú plochu pre jedného prijímateľa sociálnej služby. Lenka Štepáneková poukázala na to, že podľa aktuálne platnej legislatívy nie je možné zvyšovať kapacitu zariadení sociálnych služieb nad 40 klientov. „V uvedenom zariadení je momentálna kapacita 55 osôb. Keďže až 17 izieb z 38 nespĺňa minimálne parametre pre výmeru izieb vo vzťahu k počtu prijímateľov sociálnych služieb, bez realizácie tejto investičnej akcie by sme, bohužiaľ, boli nútení kapacitu zariadenia znížiť,“ skonštatovala hovorkyňa BBSK. Pripomenula, že navrhované riešenie umožní okrem zachovania počtu prijímateľov sociálnych služieb a splnenia zákonných požiadaviek zvýšiť kvalitu poskytovaných služieb. Okrem nových ubytovacích priestorov vzniknú aj ďalšie priestory na terapeutické a voľnočasové aktivity obyvateľov zariadenia.

Ako poznamenala, na základe spracovanej projektovej dokumentácie je na preinvestovanie v DD a DSS Sušany plánovaný objem finančných prostriedkov vo výške 460 tis. eur.

Finančné prostriedky na investičnú akciu v susednom Poltárskom okrese sú schválené. „Prebieha príprava podkladov na verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby. V ideálnom prípade predpokladáme začiatok prác v priebehu prvého polroka 2021 - s termínom trvania cca 9 mesiacov,“ referovala hovorkyňa BBSK. Podľa jej vyjadrenia budú práce prebiehať za plnej prevádzky zariadenia, avšak niektoré budú prebiehať aj na podlažiach, kde sú ubytovaní klienti. „Z tohto dôvodu bude dočasne zastavený príjem nových klientov, prípadne prijaté ďalšie opatrenia, aby bol zachovaný čo najväčší komfort klientov,“ avizovala Lenka Štepáneková.

Zdroj: Rimava.sk, foto: Google Earth


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross