No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Boli ste cez leto na Kurinci? Pomohli ste prekonať rekordy

Kurinec počas tohtoročnej sezóny navštívilo rekordné množstvo rekreantov. Osviežiť sa neprichádzali len domáci, ale aj obyvatelia vzdialenejších miest.

Oddýchnuť si prišlo 71 tisíc ľudí

Sezóna na rekreačnom stredisku Kurinec – Zelená voda bola podľa primátora Rimavskej Soboty Jozefa Šimka a vedúceho Technických služieb mesta Tibora Barta, ktoré kúpalisko prevádzkujú, vydarená. „V roku 2016, keď sme rozšírili Kurinec – otvorili dva geotermálne bazény, tak sme mali tržbu, ktorá prevýšila 183 tisíc eur. V 2017 sme už mali 251 tisíc eur. V roku 2018 to bolo 303 tisíc eur. V 2019, to už bol trošku slabší rok, 240 tisíc eur,“ sumarizoval na zasadnutí mestského zastupiteľstva z konca septembra Barto s tým, že tento rok bolo na kúpanie mizerné počasie.

Článok pokračuje pod reklamouBrány Kurinca otvorili 13. júna, po prvom víkende sa však podľa Barta ochladilo a celý jún i dve tretiny júla boli chladné. „Len tri týždne boli dobré. Rapídne nám stúpla tržba, vyšlo 366 tisíc eur,“ vyčíslil rekordné tržby kúpaliska Kurinec, ktoré dosiahli i napriek nepriaznivému počasiu.

Zvýšenú návštevnosť zaznamenali aj v stanovom tábore. Podľa Barta mali v roku 2016 1 600 ľudí a tento rok až 11 700 návštevníkov. „Keby bolo bývalo normálne leto, tak si myslím, že tie tržby z Kurinca za dva a pol mesiaca mohli byť aj  500-600 tisíc eur,“ domnieva sa Barto s tým, že Kurinec je pre mesto prospešný. Poslanec Štefan Tankó však pripomenul, že kapacity kúpalísk boli kvôli protiepidemiologickým opatreniam obmedzené.

„Musím pripomenúť, že ak chceme Kurinec udržať, alebo ho rozvíjať, tak musíme dobudovať sociálne zariadenie,“ prízvukoval Barto s tým, že návštevníci museli na voľné toalety čakať v rade. „Pýtal by sa tam aj bazén s pitnou vodou,“ doplnil vedúci TSM. Ako ďalej dodal, Kurinec navštívilo približne 71 tisíc turistov, z čoho bolo podľa neho 50 tisíc návštevníkov z iných miest.

„Dovolím si povedať, že 180 tisíc bude čistý zisk na Kurinci. Z toho zaplatíme 32 tisíc úver, tým pádom 150 tisícami disponuje riaditeľ TSM,“ povedal primátor Jozef Šimko s tým, že zo zisku boli splatené faktúry.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross