No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Červený kríž zmierňuje následky COVID-19. Do boja s ním hľadajú nových dobrovoľníkov

Územný spolok Slovenského Červeného kríža v Rimavskej Sobote (ÚzS SČK) aj v tejto neľahkej dobe funguje a vyvíja činnosť určenú na pomoc ľuďom. V boji proti koronavírusu zabezpečuje hneď viacero činností, na ktoré však potrebuje okrem vlastných členov a dobrovoľníkov, aj tých nových.

„Oslovujeme aj nových dobrovoľníkov, ktorí by sa chceli zapojiť do pomoci v boji s koronavírusom, nakoľko bude potrebná aj ďalšia pomoc, ktorú SČK bude zabezpečovať a vieme ju realizovať len za pomoci ochotných a obetavých ľudí,“ povedala pre Rimava.sk riaditeľka ÚzS SČK v Rimavskej Sobote Mária Majerčíková, ktorá je rada, že aj v týchto ťažkých časoch sa nájdu ľudia, ktorí neváhajú a ukážu svoj ľudský prístup a ochotu pomáhať.Do výzvy sa doposiaľ zapojilo 14 dobrovoľníkov a ako ďalej informovala, ďalšími sú pomocníci z radov ich členov. V prípade záujmu sa ľudia môžu zaevidovať na celoslovensky zverejnenom linku alebo priamo na Územnom spolku SČK v Rimavskej Sobote, Ulica Hurbanova 15, v pracovné dni od 8:00 do 12:00 hod. alebo na tel. č. 047/5631734, 0903 558926. „Veľmi pekne ďakujeme za akúkoľvek pomoc,“ dodala Majerčíková.

ÚzS SČK v Rimavskej Sobote v týchto dňoch slúži aj ako odberné miesto. Tí, ktorí vyrábajú ochranné rúška a chceli by ich niekam odovzdať, tak môžu spraviť na adrese ÚzS SČK v Rimavskej Sobote každý pracovný deň doobeda. Spolok zabezpečí ich distribúciu ďalej na miesta s ich akútnym nedostatkom, hlavne pre osamelo žijúcich seniorov a ťažko zdravotne postihnutým. Doposiaľ rozdali rúška v Rimavskej Sobote, Tornali, Gemerskom Jablonci, Klenovci, Jelšave, Revúcej a v iných obciach v okrese. S touto pomocou začali už 16. marca a stále trvá. Zatiaľ ušili viac ako 300 rúšok.

Podľa slov riaditeľky uskutočňujú aj nákupy potravín a liekov pre seniorov v utorky a štvrtky v Rimavskej Sobote v spolupráci so sociálnym odborom MsÚ a tiež v Jelšave, Klenovci, Hnúšti, Revúcej. Ako povedala, nájdu sa aj činnosti, ktoré teraz vykonávať nemôžu. Ide o kurzy a školenia, vykonávanie schôdzí miestnych spolkov a stopli sa aj súťaže konané Červeným krížom. Rovnako v Červenom kríži nevedia, ako to bude so zbierkami, ktoré sa robia každý rok. Naopak, to čo je nutné podľa nej zabezpečiť, sú darcovia krvi. Počet darcov totiž pre epidémiu koronavírusu v posledných dňoch značne klesol a nemocnice potrebujú doplniť zásoby krvi.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross