No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Chrípka úraduje, najviac chorých je v Rimavskosobotskom okrese

ilustračné fotoV kraji z týždňa na týždeň stúpa počet chorých, najvyššie čísla hlási Rimavskosobotský okres. Informovala o tom Mária Tolnayová, hovorkyňa  Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici, ktorá pre Rimava.sk poskytla údaje za uplynulý kalendárny týždeň. Podľa  nich v kraji vzrástol počet akútnych respiračných ochorení (ARO), ľudí, ktorých trápi chrípka, je o tretinu viac. Epidemiológovia očakávajú, že počet chorých bude ešte stúpať.  

"Najvyšší počet chorých v Banskobystrickom kraji v 50. kalendárnom týždni na ARO je v absolútnych číslach v okrese Rimavská  Sobota, kde evidujú lekári hlásiaci tieto ochorenia, takmer 893 prípadov," informovala Tolnayová. Aj v predošlom týždni mal Rimavskosobotský okres v kraji prvenstvo. Podľa hovorkyne je tu aj najviac chorých na chrípku, nasleduje okres Lučenec,  Poltár a Veľký Krtíš.

Epidemiológovia upozorňujú, že chrípku, ako infekčné ochorenie spôsobené vírusom a útočiacim na dýchacie cesty, nemožno podceňovať. Vírus sa šíri z človeka na človeka pri kašľaní, kýchaní a rozprávaní. Počas chrípkovej sezóny je dôležité dodržiavať správne hygienické návyky, zvyšovať odolnosť organizmu otužovaním, cvičením a dostatočným prísunom vitamínov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross