No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Darcovia krvi v rimavskosobotskej nemocnici zažili netradičný Valentín

14. februára 2023 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Valentínska výzdoba, tematické darčeky, sladké prekvapenia či certifikáty lásky. To všetko čakalo v dnešný „romantický“ deň na darcov, ktorí prišli darovať krv na hematologicko-transfúziologické oddelenie v rimavskosobotskej nemocnici. Prvodarcovia spoznali aj svoje krvné skupiny a všetci sa spoločne zapojili do zábavného valentínskeho prieskumu, ktorý prezradí, čo spája ľudí s rovnakými krvnými skupinami.

Článok pokračuje pod reklamou


Som tvoj typ?

Na prvý pohľad „zoznamková“ otázka, ktorá v tomto prípade za sebou skrýva viac. Zdravotníci na hematologicko-transfúziologických oddeleniach sa častokrát stretávajú s tým, že darcovia nevedia, akú majú krvnú skupinu.

V prípade vážnej autonehody, náhlej straty množstva krvi či rôznych iných zdravotných komplikáciách a nepredvídateľných situáciách je však podstatné, aby človek poznal svoju krvnú skupinu. Rovnako dôležité je poznať aj jej Rh faktor. Môže to totiž v rozhodujúcich situáciách pomôcť zachrániť život nám aj našim blízkym. Práve preto v nemocnici spojili netradičný valentínsky zážitok so spoznávaním krvných skupín.

Tento výnimočný odber krvi, pri ktorom darcovia pomôžu pacientom, ktorí to najviac potrebujú a sami si pomôcť nevedia, môžu na rimavskosobotskej transfúzke darcovia zažiť do 24. februára.

Odberové dni sú:

17. február od 7.00 do 11.00 hod.
20. február od 7.00 do 10.00 hod.
21. február od 7.00 do 10.00 hod.
24. február od 7.00 do 11.00 hod.

Všetky potrebné informácie nájdu darcovia krvi na stránke https://www.procare.sk/darujemkrv/.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross