No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do štatistík pribudli dva prípady. Regionálny hygienik upozorňuje na dodržiavanie kapacít kúpalísk

Cez víkend sa vyskytli dva pozitívne prípady koronavírusu. Sú z okresu Revúca. Do štatistík pribudli v sobotu 15. augusta. Ide o jedného baníka a dvadsiatničku v zariadení sociálnej starostlivosti. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol regionálny hygienik z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Rimavskej Sobote Dušan Béreš, ide o dohľadané prípady. Žena bola v zariadení takzvaného podporného bývania. „Kým sa to komplexne nedošetrí, tak je zariadenie pre návštevy zavreté," povedal Béreš na margo prípadu v okrese Revúca.

Článok pokračuje pod reklamouUplynulé letné dni a víkendy pritiahli k vode mnoho ľudí. Ide hlavne o prírodné kúpaliská a bazény. V tejto súvislosti regionálny hygienik uviedol, že upozorňoval a stále upozorňuje na dodržiavanie kapacít. „Sú jednoznačne stanovené," povedal Béreš a dodal, že to budú preverovať. Naďalej podľa odporúčaní platí dodržiavanie zásady ROR (rúško-odstup-ruky).

Okrem organizovania veľkých osláv hygiena upozorňuje aj na zváženie nevyhnutnosti cestovania do zahraničia, najmä pred blížiacim sa začiatkom školského roka. Aj v súvislosti s dovolenkami RÚVZ pripomína, že osoby, ktoré vstúpia na územie Slovenskej republiky a počas predchádzajúcich 14 dní navštívili rizikovú krajinu, teda krajinu, ktorá nie je uvedená v zozname menej rizikových krajín, sa musia telefonicky alebo elektronicky prihlásiť na miestne príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva v SR, aby ho oboznámili s cestovateľskou anamnézou.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross