No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dobrovoľníci upracú neporiadok popri cestách a v obciach

den-zeme1Dobrovoľníci sa vyberú do terénu, v obciach a popri cestách v Mikroregióne Rimava a Rimavica budú upratovať. Pri príležitosti Dňa Zeme tak chcú upozorniť na znečisťovanie životného prostredia. Ako Rimava.sk informovala manažérka Mikroregiónu Anita Koniarová, dobrovoľníci sa stretnú v sobotu, 12. apríla. Do upratovania sa zapoja obce Veľké Teriakovce, Čerenčany, Kružno, Kociha, Hrachovo, Vyšný Skálnik, Nižný Skálnik, Rimavské Brezovo, Rimavské Zalužany, Rimavská Baňa, Lehota nad Rimavicou, Sušany, Ožďany, Zacharovce.

„Ak Vám nie je ľahostajné životné prostredie a máte chuť urobiť niečo pre ozdravenie svojho regiónu, pridajte sa v sobotu k dobrovoľníkom vo Vašej obci. Zraz dobrovoľníkov je v jednotlivých obciach od 8:00 hod.,“ hovorí manažérka Mikroregiónu Rimava a Rimavica. Ako spomenula, všetci, ktorí sa chcú zapojiť, by nemali zabudnúť na vhodnú obuv a reflexnú vestu. „Po dobre vykonanej práci čaká na dobrovoľníkov vynikajúci gulášik v obci Kociha,“ dodáva Koniarová.

Dobrovoľnícku akciu organizujú už po siedmykrát, vlani sa jej zúčastnilo vyše dvesto ľudí. Popri cestách našli stavebný odpad, množstvo plastových fliaš, staré pneumatiky ale aj chladničku či sklenený demižón.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross