No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Iskra Hnúšťa organizuje futbalový kemp, prihlásených je 70 detí

8. augusta 2022 | |  | 

HNÚŠŤA - FK Iskra Hnúšťa organizuje od 8. - 12. augusta futbalový kemp pre mladých futbalistov, ktorí prevažne reprezentujú mesto v mládežníckych súťažiach. Ide aj o prípravu na novú sezónu, ktorá onedlho začne.

"Ide o štvrtý ročník futbalového kempu. Videli sme absenciu športových aktivít počas letných prázdnin pre deti a je to aj tréningová príprava pre našich mladých futbalistov. Chceli sme využiť voľný čas detí a zdokonaliť ich vo futbalových zručnostiach," uviedol pre Rimava.sk manažér klubu Marian Petrok.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej povedal, drvivá väčšina detí reprezentuje Hnúšťu, no pár ich je aj z okolitých obcí a klubov. "Tohto kempu sa zúčastňuje celkom 70 detí, čo je prekvapujúce číslo. Sú tu aj piati chlapci z okolia," dodal.

Deti sú rozdelené do rôznych skupín, v ktorých vykonávajú rôzne cviky. "Jeden deň bude vyzerať tak, že deti majú do 9:00 príchod na štadión. Následne máme prvú tréningovú jednotku, ktorá je zameraná na futbalové zručnosti. Potom majú deti desiatu. Od 11:00 máme druhú tréningovú jednotku, ktorá je zameraná na rôzne súťažné aktivity, hry. O 14:00 začína posledná tréningová časť, kde sa zameriame viac na hru," opísal program Petrok.

Deti budú trénovať tréneri z domáceho klubu, ale aj z okolitých obcí. "Tento rok máme tých trénerov viac, niektorí sú aj v zálohe. Dnes (pondelok, poz. red) tu máme Erika Kršáka, Juraja Remeňa, Deža Kaločaia, je tu Robo Hurák z neďalekého Tisovca a Maťo Lackovič. Pomôcť nám prišiel aj hlavný tréner dospelých Július Szöke," uzavrel Petrok.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross