No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Lučenecká nemocnica predstavila zmodernizované rádiologické oddelenie

1. marca 2023 | |  | 
Foto: Jozef Mikuš/Novohradske.sk

LUČENEC – Všeobecná nemocnica s poliklinikou (VšNSP) v Lučenci má ďalšiu novinku. Necelý mesiac po otvorení nového infekčného pavilónu predstavili aj zmodernizované rádiologické oddelenie. Informoval o tom náš partnerský web Novohradské.sk. Vedenie zdravotníckeho zariadenia investovalo do komplexnej rekonštrukcie priestorov aj do nákupu moderných technológií.

"Ešte na začiatku pandémie ma techničky požiadali, aby sme starší digitálny prístroj nahradili novým. Robili sme výberové konanie a podaril sa nám husársky kúsok, keďže nové RTG zariadenie pôvodne stálo 220-tisíc eur, no vďaka vyjednávaniu sme ho kúpili za 180-tisíc eur. Aj preto sme mohli investovať do celkovej rekonštrukcie oddelenia, ktorá nás spolu s kúpou prístroja vyšla na približne 220-tisíc eur z našich vlastných zdrojov," povedal Ján Miadok, predseda správnej rady VšNSP Lučenec, n. o.

Článok pokračuje pod reklamou


Unikátny prístroj

Rádiologickému oddeleniu na prízemí poliklinickej časti nemocnice tak kraľuje digitálny skiagrafický komplet Roesys X Twin. Zariadenie dokáže snímkovať pacientov v sede, ľahu i v stoji s PACS systémom na ukladanie a archiváciu RTG snímok.

"Zariadenie je unikátne tým, že umožňuje zošitie jednotlivých snímok častí chrbtice, čím vytvorí jeden celkový obraz chrbtice. Výhodou je aj nižšia radiačná záťaž. Prístroj je digitálny a automatizovaný, takže technici sa nemusia toľko namáhať ako predtým," ozrejmila vrchná technička Tímea Adamove.

Zrekonštruované oddelenie je už pre pacientov otvorené, nový röntgen je zatiaľ v skúšobnej prevádzke. Denná kapacita je približne sto ľudí.

Na rade je kuchyňa

Lučenská nemocnica pokračuje v modernizácii zázemia. Teraz je na rade rekonštrukcia priestorov a vybavenia kuchyne a vytvorenie jedálne, respektíve malého kongresového centra.

"Okrem vlastných zdrojov sme využili aj možnosť čerpania fondov. Zakúpili sme napríklad mamograf, digitálny pojazdný röntgen alebo C-rameno a plánujeme dokúpiť nové vozidlá," prezradil Miadok.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross