No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hygienici nárast pozitívne testovaných evidujú, nejde však o vysoké čísla. Situácia v nemocnici je stabilná

2. augusta 2022 | | |  | 
Foto ilustračné. Zdroj: pixabay.com/Alexandra_Koch

RIMAVSKÁ SOBOTA - Pred dvomi týždňami sme vás informovali o tom, že z dôvodu zhoršenej epidemiologickej situácie pre ochorenie COVID-19 platí od stredy (20. júla) v rimavskosobotskej nemocnici na všetkých lôžkových oddeleniach zákaz návštev.

Nás zaujímalo, aká je teda momentálna situácia s ochorením COVID-19 v Rimavskosobotskom okrese a taktiež aj v nemocnici.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako pre Rimava.sk uviedla Tatiana Majanová, poverená vykonávaním funkcie regionálnej hygieničky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Rimavskej Sobote, v 30. kalendárnom týždni (od 25. do 31. 7.) bolo na RÚVZ v R. Sobote nahlásených viac ako 80 prípadov s ochorením COVID-19.

Na začiatku 31. kalendárneho týždňa (1. a 2. 8.) im bolo nahlásených 10 nových prípadov. "Toto podľa nášho názoru je len časť toho, čo je v skutočnosti. Momentálne sú redukované aj MOM-ky alebo možnosti testovania. Všetko by mali riešiť obvodní lekári," uviedla.

Pokračovala s tým, že momentálne si ľudia s podozrením na ochorenie COVID-19 urobia testy sami alebo to nahlásia svojmu obvodnému lekárovi, ktorý im vystaví výmenný lístok na otestovanie PCR testom.

"Boli dni, kedy sme nemali žiadny prípad. Aj keď ten výskyt momentálne beží. Cítime, že to rastie, ale nie je to také obrovské v porovnaní s tým, čo sme mali predtým, keď bolo prípadov denne aj 500," dodala Majanová.

Článok pokračuje pod reklamou


Bianka Krejčíová, PR špecialistka ProCare, a.s. a Svet zdravia, a.s., uviedla, že situácia v nemocnici je momentálne stabilná. "Aktuálne sú v rimavskosobotskej nemocnici hospitalizovaní traja pacienti s ochorením COVID-19. Žiadny z nich nepotrebuje podporu umelej pľúcnej ventilácie. Zákaz návštev bude platiť do zlepšenia epidemiologickej situácie, teda až do odvolania."

Ministerstvo zdravotníctva (MZ SR) neočakáva v ďalšej vlne pandémie COVID-19 vysoký nárast hospitalizovaných pacientov s týmto ochorením. Odborníci zároveň aktuálne nepovažujú za potrebné zavádzať celoplošné protipandemické opatrenia, pre TASR to pre niekoľkými týždňami uviedla hovorkyňa rezortu Petra Lániková.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross