No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Krivka pozitívne testovaných prípadov je v súčasnosti stabilizovaná

11. marca 2022 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA - Pozitívnych prípadov na koronavírus ubúda. Je možné konštatovať, že v porovnaní s minulými týždňami, je situácia momentálne stabilizovaná. Potvrdil to aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Rimavskej Sobote.

"Počet pozitívnych prípadov bol vo 8. kalendárnom týždni a rovnako aj v 9. kalendárnom týždni 1 277. Od začiatku tohto roku sme prvýkrát zaznamenali pokles hlásených prípadov práve vo 8. kalendárnom týždni," uviedla Adriana Strečková, vedúca oddelenia epidemiológie RÚVZ so sídlom v R. Sobote.

Článok pokračuje pod reklamou


V prípade akútnych respiračných ochorení (ARO), RÚVZ zaznamenalo mierny nárast v počte hlásených prípadov. Ide o porovnanie posledných dvoch týždňov. "Za 8. kalendárny týždeň bolo hlásených 862 prípadov a za 9. kalendárny týždeň 904 prípadov," uviedla.

Z toho chrípke podobných prípadov (CHPO), úrad taktiež eviduje nárast za uvedené obdobie - 8. kalendárny týždeň 51 prípadov a 9. kalendárny týždeň 119 prípadov.

"Najvyššia chorobnosť je zaznamenaná u detí a mladých vo veku 0 až 18 rokov. Avšak najvyššiu chorobnosť v tomto roku u ARO, ako aj CHPO sme evidovali v piatom a siedmom kalendárnom týždni," dodala.


Prečítajte si tiež: COVID-19 ustupuje, epidemiologická krivka v okresoch Lučenec a Poltár naďalej klesá


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross