No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALIZOVANÉ: Kvôli korone zatvorili ZŠ. Pozitívny je ďalší zdravotník

Jesenské: Žiaci základnej školy oddnes ostávajú doma

Základná škola Viktora Szombathyho s vyučovacím jazykom maďarským je od dnešného dňa zatvorená. Môže za to potvrdený prípad koronavírusu na škole.

Ako ďalej informujú na svojej webovej stránke, zatvorenie školy nariadil Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Rimavskej Sobote. „Z dôvodu výskytu pozitívneho prípadu COVID, učitelia na našej škole, ako aj študenti navštevujúci triedy 5.A, 8.A, 8.C, 9.A, 9.B, prejdú do domácej karantény až do odvolania,“ uvádza škola ďalej s tým, že budú testovaní na prítomnosť nového koronavírusu. Ako ďalej dodali, ostatní žiaci sa môžu voľne pohybovať.

Článok pokračuje pod reklamouDialyzovaný pacient ostal pozitívny, testovali celé oddelenie

Pondelkové opakované testovanie potvrdilo u dialyzovaného pacienta koronavírus. Už pár dní je hospitalizovaný na infekčnom oddelení. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol primár Dialyzačného centra Marian Bystriansky, pacient bol úplne bezpríznakový a testovaný bol kvôli nariadeniam pred plánovaným zákrokom. "Odvtedy bol doma a nebol na dialýze. Podľa pokynu RÚVZ sme sa dali všetci otestovať," povedal Bystriansky a dodal, že dnešné kompletné výsledky preukazujú, že pracovníci sú negatívni.

V nemocnici je pozitívny ďalší zamestnanec

Po minulotýždňovom pozitívne otestovanom zamestnancovi nemocnice je pozitívny aj tretí zdravotník z rimavskosobotskej nemocnice. „Koronavírus bol včera potvrdený u jedného zamestnanca nemocnice. Aktuálne sú teda dvaja zamestnanci v domácej karanténe," informovala Rimava.sk Jana Fedáková zo spoločnosti Svet zdravia.
Zároveň dodala, že v prvom prípade spomedzi zamestnancov ešte zo začiatku leta je tento zamestnanec už v práci.

Správa bude aktualizovaná o ďalší vývoj v regióne.

Doplnené o 15:14 hod.

Banskobystrický samosprávny kraj mal podľa informácií ministerstva zdravotníctva v dnešných štatistikách 151 pozitívne testovaných ľudí. Ako ďalej uvádzajú, štyri z nich evidujú v okrese Rimavská Sobota. Podľa regionálneho hygienika z RÚVZ v Rimavskej Sobote Dušana Béreša jeden prípad majú u učiteľky v kolektívnom zariadení v Jesenskom a jeden u zdravotníckeho pracovníka. Ďalší je v blízkom okolí vojaka, ktorý už bol pozitívne testovaný. Štvrtým prípadom je osoba, ktorá išla na vyšetrenie pred nástupom do nemocnice. Všetci ostali podľa Béreša v karanténe a po pár dňoch sa v ich okolí bude robiť vyšetrenie, či došlo prenosu.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Google maps


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross