No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MAS Malohont podporí budovanie cyklotrás, zastávok a parkovísk

MALOHONT - Miestna akčná skupina Malohont má k dispozícii 430-tisíc eur na podporu budovania cyklotrás, zastávok a parkovísk. Ide konkrétne o dve výzvy, jedna sa zaoberá cyklotrasami, tá druhá zastávkami a parkoviskami. Rimava.sk o tom informovala manažérka MAS Malohont Mirka Vargová.

"O dotáciu vo výške od 10 000 do 100 000 eur na investície do cyklotrás môžu žiadať obce, mestá a mikroregióny, ale aj občianske organizácie. Finančná podpora môže tvoriť maximálne 95 % z celkových oprávnených výdavkov a 5 % musí byť pokrytých z vlastných zdrojov. Celkovo je na túto vyzvú vyčlenených 330 000 eur," napísala Vargová.

Článok pokračuje pod reklamou


Okrem budovania cyklotrás sú v tejto výzve zahrnuté aj iné investičné položky. "Medzi podporované aktivity patria aj investície do doplnkovej infraštruktúry, ako sú napríklad chránené parkoviská pre bicykle, cyklostojany, nabíjacie stanice pre elektrobicykle, odpočívadlá alebo systémy automatickej požičovne bicyklov," doplnila.

Druhá výzva je zameraná na výstavbu zastávok a parkovísk. "Podporené budú projekty zamerané na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu zastávok, staníc a parkovísk na linkách prepájajúcich obec s mestom. Súčasťou projektu môžu byť aj informačné tabule alebo informačné systémy. Výška dotácie sa môže pohybovať od 10 000 do 100 000 eur na jeden projekt," konkretizovala Vargová s tým, že kofinancovanie zo strany samosprávy musí byť päť percent.

Čo sa týka podmienok, jednou z nich je to, že investícia sa musí realizovať na území MAS. Ďalšou je aj to, že zhotoviteľ musí mať vysporiadané majetko-právne vzťahy a všetky povolenia. "Neviete, či je výzva vhodná práve pre vás? Nevyznáte sa v podmienkach výzvy alebo máte nejasnosti? V tom prípade vás pozývame na informačný deň k uvedeným výzvam, ktorý sa uskutoční 14. septembra 2021. O mieste konania vás budeme včas informovať na web stránke MAS," uzavrela Vargová.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross