No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Muž prišiel na návštevu a so zdravotnými problémami sa dal testovať, bol pozitívny

Aktuálny prípad pozitívneho testu na koronavírus v okrese R. Sobota, o ktorom dnes informovalo Národné centrum zdravotníckych informácií, sa týka muža. Ten žije a pracuje v Bratislave, no trvalý pobyt má v okrese Rimavská Sobota. Ako pre Rimava.sk ďalej priblížil regionálny hygienik Dušan Béreš z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Rimavskej Sobote (RÚVZ), muž do okresu prišiel na návštevu začiatkom mesiaca. „Ide o osobu, ktorá sa nakazila s najväčšou pravdepodobnosťou v Bratislave, kde aj žije," povedal Béreš a dodal, že muž mal zdravotné problémy a sám sa dal otestovať.

Článok pokračuje pod reklamouV súvislosti so sobotňajšími dvomi prípadmi z okresu R. Sobota Béreš priblížil, že išlo o manželský pár, kde muž je baníkom. „Bolo to rozvetvené. Postupne sme sa však dopátrali k ďalším prípadom a spojili sme ich do jednej takej drobnej lokálnej epidémie," poznamenal s tým, že všetci sú v karanténe.

Zamestnankyňa je stále v izolácii

Zamestnankyňa nemocnice v R. Sobote, u ktorej preukázalo vyšetrenie ešte koncom júna koronavírus, je stále v izolácii. Pre Rimava.sk to potvrdila hovorkyňa zo spoločnosti Svet zdravia Jana Fedáková. Ako ďalej spomenula oddelenie aktuálne funguje v štandardnom režime. „Zamestnankyňa neprišla do kontaktu s pacientmi,“ tvrdí Fedáková, podľa ktorej pretestovali 26 zamestnancov, ktorí so zdravotníčkou fyziatricko-rehabilitačného oddelenia mohli prísť do priameho kontaktu a nikto nejavil príznaky ochorenia. „Všetci mali negatívne výsledky testov," povedala a dodala, že aj opakované odbery zdravotníkov boli negatívne.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross