No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Na Teplom Vrchu sa stretli rodičia s cyklovozíkmi z celého Slovenska

Na menej frekventovaných cestách okresu Rimavská Sobota je tento týždeň viac cyklistov ako inokedy. Koncom letných prázdnin si stretnutie na Teplom Vrchu naplánovali rodičia s cyklovozíkmi z celého Slovenska. Od dnešného dňa budú vyrážať po mnohých cestách, po skupinkách a organizovane.

Na cyklotúry vyrážajú spoločne so svojimi bezpečne uloženými ratolesťami. Uvítajú však aj priaznivcov cyklistiky, ktorí majú svoje deti už odrastené. Ako ďalej pre Rimava.sk povedal Ladislav Kolozsi, jeden zo spoluorganizátorov podujatia, dnes ráno mali prvý štart.

Článok pokračuje pod reklamou"Včera nás bolo 54, ale ľudia stále prichádzajú a do konca týždňa by nás malo byť 98," povedal Kolozsi k už 11-temu ročníku tohto zrazu. "Za 11 rokov sme zaznamenali mnoho prírastkov. Boli aj takí, čo boli na prvom ročníku s jedným alebo dvomi deťmi a dnes sú tu so štyrmi. Alebo chodia aj tehotné mamičky," priblížil záujem o netradičný cyklozraz na Slovensku.

Ide o prezentáciu regiónu, ako aj miestneho potenciálu na bicyklovanie pre rodičov a všetkých, čo využívajú cyklovozíky. Trasy vyberal lekár Ivan Juršík, ďalší zo spoluorganizátorov tohto stretnutia. V priebehu týždňa budú vyrážať na všetky strany v okolí Teplého Vrchu. Cez Uzovskú Panicu smerom na Figu, druhá trasa vedie cez Rovné na salaš pri Ostranoch a ďalšia na rozhľadňu Maginhrad pri salaši vo Veľkých Teriakovciach. "Všetky majú spoločné to, že sa po trase dá zastať a občerstviť," priblížil Kolozsi s tým, že počas stretnutia sú vítaní aj ďalší cyklisti a priaznivci cyklistiky, ktorí sa môžu pridať. "Cyklovozík pritom nie je podmienkou," dodal s úsmevom a vysvetlil, že aj ich deti už vyrástli, a preto ich nemajú. "No zostávame v tradícii pre tých druhých, čo ich majú," doplnil.

Organizované trasy sú vo štvrtok a v sobotu. Odchod je okolo deviatej hodiny ráno.

Pravdepodobne najviac účastníkov sa zíde v stredu, kedy je naplánovaný aj spomienkový večer na počesť zakladateľa tejto tradície Viktora Belana.

Podľa Ladislava Kolozsiho sa rozhodli pokračovať v tejto tradícii aj po tom, ako koncom minulého roka zomrel. "Túto akciu sme robievali spolu. Viktor nás na to naviedol. Raz nás zobral na Šumavu, kde toto Česi robili už vtedy vo veľkom. Zapáčilo sa nám to, tak sme sa vrátili na Slovensko a rozhodli sa, že to zrealizujeme aj tu," zaspomínal na začiatky cyklozrazu Kolozsi. Ako zdôraznil, na stredu večer chystajú prezentáciu zo starých fotiek, ktoré spracovala jedna z mamičiek, aby si Viktora Belana pripomenuli.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Jarmila Juršíková

Cyklovozíky: Tretí úspešný zraz majiteľov cyklovozíkov

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross