No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Náhradné parkovisko na Kurinci zatiaľ nezvažujú, zmeny čakajú priestory kempingu

Letné kúpalisko na Kurinci prechádza úpravami a vylepšeniami už na jeseň. Umožnilo to presunutie pracovníkov zo zatvorenej plavárne či zimného štadiónu. Podľa riaditeľa Technických služieb mesta Tibora Barta robia viacerí chlapi pri 25 metrovom bazéne. "Rozpadá sa nám tam chodník, tak ho opravujeme, betónujeme aj tri brodítka, ktoré boli poškodené," povedal Barto. Podľa jeho slov sú na Kurinci 5-6 chlapi zo zatvorených prevádzok v meste. "Inak by sme tieto práce asi nestíhali," priblížil.

Článok pokračuje pod reklamouOkrem toho na Kurinci robia úpravy aj v kempingu, v ktorom počas leta dvakrát posúvali plot kvôli zvýšenej návštevnosti a záujmu. "Dopĺňame stojany na elektriku a na vodu, už tam robíme výkopové aj elektrikárske práce," povedal Barto s tým, že budúci rok bude novinka aj nový vchod do kempingu. "Bude z druhej strany. Nie od hlavného vchodu, kde je pokladňa, ale od tenisových kurtov. Ideme tam spraviť provizórnu cestu," avizuje Barto.

Pomôcť to má situáciám, keď je na pokladnici veľa ľudí, príde vláčik, pár aut či karavan. "Niekedy je tak pri pokladnici aj 100-150 ľudí, aby nedošlo k nešťastiu," zdôraznil riaditeľ TSM. Zvýšený záujem o Kurinec má dopad aj na preplnené parkoviská v okolí. Okrem tých asfaltových vodiči musia niekedy využívať za horúcich letných dní aj priľahlé trávnaté plochy. "Sú tam zelené plochy, ktoré patria mestu. Kosíme ich, aby náhodou nedošlo k požiaru. Inak tam nevidím problém s parkovaním a autami," dodal.

Tohtoročná sezóna bola podľa vedenia TSM najlepšou za posledných desať rokov, od obnovy kúpaliska. Podľa Barta mali rekordné tržby vo výške vyše 366-tisíc eur a návštevnosť na Kurinci prekročila hranicu 70-tisíc. Stanový tábor v tomto roku navštívilo až 11 700 ľudí. Vlani ich bolo podľa údajov TSM päť tisíc. Barto prízvukuje ešte potrebu rozšírenia sociálnych zariadení. V lete pri bazénoch spustili novopostavený tobogan, do ktorého samospráva investovala takmer 500-ticíc eur.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO/VIDEO: Robert Piatrik

Krytá plaváreň bude už čoskoro prístupná verejnosti, Kurinec zatvorí svoje brány

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross