No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nemáte plány na víkend? V nedeľu štartuje Detská tour Petra Sagana

Cyklistické preteky malých nadšencov dvojkolesových tátošov zaplnia Mestskú záhradu v Rimavskej Sobote už 26. júla 2020. Odštartuje druhé kolo Detskej tour Petra Sagana.

Na štart sa postavia rôzne vekové kategórie

Po roku súťaž opäť zavíta do Rimavskej Soboty. Pred štartovaciu pásku sa postavia nielen tie staršie deti, pretekať môžu v kategórii baby už aj ročníky 2016. Deti rozdelené podľa veku budú mať svojim schopnostiam taktiež prispôsobenú dĺžku a náročnosť trate. „Súťaž bude prebiehať na trávnatých a spevnených cestách parku,“ uvádzajú organizátori súťaže. V kategórii baby sa deti na štart môžu postaviť aj na odrážadlách, trojkolkách či kolobežkách, medailu dostanú všetky malé pretekárky a malí pretekári.

„Pre ostatné kategórie sa odporúča horský bicykel, ale zároveň sa zakazujú cyklokrosové a cestné bicykle,“ uvádzajú organizátori s tým, že cyklistická prilba je povinná v každej kategórii. Zároveň počas celých pretekov budú na bezpečnosť svojich detí dohliadať rodičia, prípadne zákonní zástupcovia.

Článok pokračuje pod reklamouOrganizátori súťaže vytvorili kategóriu aj pre rodičov. „Na súťaži sa môžu zúčastniť aj rodinní príslušníci účastníkov, pokiaľ majú aspoň 25 rokov a viac a majú príbuzenský vzťah s účastníkom detských kategórií DTPS,“ dopĺňajú podmienky organizátori.

Musíte sa zaregistrovať

Ak chcete svoju ratolesť postaviť na štart, je potrebné ju najskôr zaregistrovať. Môžete tak urobiť v deň konania sa pretekov, alebo online už teraz. Organizátori však žiadajú rodičov, aby registráciu vykonali pred začiatkom súťaže cez online prihlasovací formulár. „Urýchlia tak samotnú prezentáciu v mieste konania súťaže,“ vysvetľujú organizátori.

Prezentácia sa uskutoční v mestskej záhrade 25. júla od 16.00 do 17.30 a 26. júla od 8.00 do 10.00 hodiny.

Zábava spojená so športom

„Počas celého podujatia bude pripravený pre účastníkov aj program s ohľadom na bezpečnostné opatrenia a dodržiavanie hygienických pravidiel,“ informujú organizátori. Minulý rok súťaž sprevádzala hudba, detské atrakcie či rozprávkové postavičky.

Malí cyklisti zbierajú za svoje čiastkové výsledky v kolách súťaže body, ktoré sa potom pretavia do celkového rebríčka. To, či chcú absolvovať kompletnú tour po Slovensku, je na ich rozhodnutí.

Detská tour bude v rôznych mestách pokračovať po celom Slovensku. Prvé kolo si pretekári odkrútili v Rajeckej Lesnej, po Rimavskej Sobote zamieria v auguste do Šamorína a do Stupavy, ďalej ich čakajú preteky v Žiline a záverečné kolo odhalí celkových víťazov v Červenom Kláštore.

Zaregistrovať sa do 2. kola súťaže v Rimavskej Sobote môžete tu.

Zdroj: Rimava.sk, DTPS


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross