No active "ca-sidebar-197687" sidebar

O žihadielko ešte stále bojujú tri mestá z okresu, dva z nich sú v prvej desiatke

Do súťaže o detské ihrisko Žihadielko, ktorá má do ukončenia už len necelé tri týždne, sa zapojili stovky až tisícky aktivistov. Najradšej by ho však videli vo svojom meste, Hnúšti, Tisovci či Rimavskej Sobote, ktorá už v uplynulých rokoch získala dve takéto ihriská. Jej aktuálna pozícia a počet pravidelných príspevkov však zatiaľ nenaznačuje, žeby sa dostala a udržala medzi desiatku najlepších či najaktívnejších. Aktuálne sa spomedzi takmer stovky miest na Slovensku do desiatky prepracoval Tisovec, ktorý predbehol Hnúšťu a momentálne je na najvyššej, 6. priečke ( v pondelok dopoludnia, pozn. red.). Hnúšťa sa nachádza na rozhraní prvej desiatky a je to s ňou raz hore, inokedy dole. Podľa iniciátorov, ktorí hlasovali za Rimavskú Sobotu, je super, že Tisovec aj Hnúšťa sú v tabuľke v prvej desiatke, a tak vyzývajú ľudí, aby ich podporili. "Aby aj oni mohli mať krásne ihrisko," skonštatovala počas víkendu Alžbeta.

Napríklad ihrisko v Hnúšti by mohlo byť v centre, pri základnej škole Klokočova. Ako pre Rimava.sk upresnil primátor Hnúšte Roman Lebeda, v nevyužitom priestore medzi školou a Slovenskou sporiteľnou. Podľa jeho slov verí, že ich podržia ľudia z okresu, tak ako kedysi Rimavskú Sobotu a cení si každý hlas od kamarátov z okresu. Hnúšťa na podporu hlasovania vyhlásila osobitnú súťaž, v ktorej môžu vyhrať rodiny wellness pobyty (tu nájdete podmienky, pozn, red.) Na svojej facebookovej stránke Hnúšťa uvádza: „Nikto našu pomoc nepotrebuje tak ako naše mesto! Mesiac sa držíme v top 10, ako najmenšie mestečko a jediné z BB kraja, ale nesmieme zaváhať ani sekundu.“

Článok pokračuje pod reklamou.Súťaže majú aj hlasujúci za Tisovec, podľa primátorky Tisovca Ireny Milecovej majú podporu z Muráňa, Čierneho Balogu či Jelšavy. "Ideálne by bolo, keby sme sa obidva mestá, Tisovec aj Hnúšťa, udržali a získali po ihrisku," povedala pre Rimava.sk. Ako podotkla, ihrisko by u nich mohlo byť pri Informačnom stredisku a Kultúrnom dome. "Je tam mestský pozemok, je na dobrom mieste a monitorujú ho aj kamery," dodala.

Ihriská získa iba prvých 10 miest s najväčším počtom hlasov. Ak ste ešte nehlasovali, je najvyšší čas. Podporte žihadielko v okrese. Výber je na Vás. Nezabudnite však, že výdrž je dôležitá a je nutná hlasovať čo najčastejšie, najlepšie každý deň.
Viac informácií o tom ako hlasovať, či aktuálne výsledky hlasovania nájdete na oficiálnej stránke súťaže žihadielko.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross