No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Offroad Tisovec: Prvé podujatie bolo stretnutím priateľov s rovnakým koníčkom, v súčasnosti sa ho zúčastňujú priaznivci z niekoľkých krajín

18. augusta 2022 | | |  | 
Autor foto: Stanislav Hronec

TISOVEC - Offroad club Tisovec v uplynulom týždni (11. až 14. 8.) zorganizoval už 18. ročník podujatia Offroad Tisovec 2022.

Ako pre Rimava.sk uviedol jeden z organizátorov podujatia Vladimír Longauer, tento ročník hodnotí ako veľmi úspešný a zvládli ho aj bez vážnych zranení.

"Aj keď bol teplý, suchý a hlavne prašný. Čo bol taký menší neovplyvniteľný problém, nielen z pohľadu jazdca, pretože mal zníženú viditeľnosť na trati a všade prach, ale aj z pohľadu traťových komisárov rozmiestnených na trati, ktorí s tým prachom museli bojovať počas celého podujatia," vysvetlil Longauer.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej pokračoval, medzi prvými ročníkmi a týmto posledným je rozdiel neporovnateľný. "Prvé podujatie bolo viac-menej o stretnutí kamarátov s podobným koníčkom, kde boli hlavné témy úpravy vozidiel, delenie sa o rôzne poznatky, vychytávky, ako zlepšiť podvozok, motor, rady, ako správne jazdiť a na čo si dávať pozor pri jazde v teréne." Dodal tiež, že ďalšie ročníky sú už početnejšie stretnutia posádok aj neznámych ľudí, pre ktorých treba zabezpečiť zdravotnícke zázemie a spraviť to organizátorsky na úplne inej úrovni.

Na 18. ročníku sa stretlo približne 250 posádok, čo je aj stanovený limit organizátorov. "Pri rozsahu trate nás to radí medzi jedno z najväčších podujatí v Európe. Na našom stretnutí priaznivcov terénnych vozidiel sa zúčastňujú posádky zo Slovenska, vysoké množstvo posádok z Čiech, Poľska, Maďarska a dokonca aj Lotyšska."

Organizácia takéhoto podujatia podľa jeho slov vôbec nie je jednoduchá aj vzhľadom na to, že o sa ňu starajú šiesti členovia klubu popri svojom podnikaní. "Veľmi nám pomáhajú naše rodiny a známi z nášho okolia z Tisovca, Brezna aj z Martina. Chodia s nami na čistenie lesných ciest od spadnutých stromov, ktoré sú dôležité nielen pre hasičské a záchranné zložky, ale aj pre kŕmenie zvierat v zimnom období, čistenie odrážok vody v horách, ktoré sa zanášajú lístím a bahnom z hôr po silných dažďoch, prípravu trate a samozrejme nám pomáhajú organizačne počas podujatia, kde zabezpečujú rôzne pozície," vysvetlil a doplnil, že na akcii sa zúčastňuje okolo 50 usporiadateľov.

Článok pokračuje pod reklamou


Nakoniec iba dodal, že na takejto veľkej akcii sa vždy vyskytnú nejaké drobné problémy, ale napokon to spoločnými silami vždy zvládnu.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross