No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Oždianskymi serpentínami sa bude už o niekoľko dní niesť zvuk rýchlych áut

8. júna 2022 | | |  | 
Zdroj foto: FB Oždianske Serpentíny

OŽĎANY - Priaznivci automobilových pretekov, zvuku motorov a vône benzínu sa môžu tešiť už na 10. ročník pretekov Oždianske serpentíny. Uskutočnia sa posledný júnový víkend, a to 25. a 26. júna.

Ako pre Rimava.sk uviedol riaditeľ pretekov Ján Lachký, preteky v Ožďanoch majú už dlhú históriu. Najprv boli organizované iba na amatérskej úrovni. "Oždianske serpentíny vznikli už pred viac ako 11 rokmi za významnej a výraznej pomoci vtedajšieho starostu obce Adriana Bartu a jeho terajšieho nástupcu Jána Mateja. Preteky sa usporadúvajú pod hlavičkou Slovenskej asociácie motoristického športu (SAMŠ)," vysvetlil Lachký.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako doplnil riaditeľ, preteky sa organizujú podľa Medzinárodných športových poriadkov (MŠP) FIA, ktoré dovoľujú sa pretekov zúčastniť len jazdcom s platnou licenciou. "Jazdci sa na tieto preteky môžu prihlásiť už prakticky teraz elektronicky na základe prihlášky na podujatie, ktorá je vyvesená na stránke SAMŠ," povedal a pokračoval s tým, že maximálny počet prihlásených jazdcov je podľa limitu trate a možnostiam v obci 130 zúčastnených. "Tu treba zobrať do úvahy, že každý jazdec má minimálne dvoj- až trojčlenný tím - mechanici a doprovod, a tak razom sa obec na termín konania ,rozrastie´ minimálne o 350 až 500 ľudí."

Štartovný vklad pre jazdcov sa pohybuje v sume približne 150 až 220 eur. "Nie je to málo, ale organizátor, okrem nákladov na usporiadanie podujatia sa snaží jazdcom vytvoriť prijateľné podmienky," doplnil Lachký.

Informácie k podujatiu nájdete aj na ich stránke na sociálnej sieti Facebook.

Zdroj foto: FB Oždianske Serpentíny

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross