No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Podnikatelia nemajú záujem o výstavbu športového centra

6. septembra 2008 |  | |

Do verejnej ponuky na predloženie investičných zámerov za účelom výstavby obchodného centra na Sídlisku Západ pri zimnom štadióne, výstavby ihriska na bicross a ani športovo – relaxačného tenisového centra v priestoroch bývalej panelárne pri futbalového štadiónesa nikto neprihlásil. Pre Rimava.sk to povedala Zdenka Ivaníková, vedúca právneho a majetkového oddelenia na Mestskom úrade v Rimavskej Sobote.

Investičné zámery bolo možné posielať do konca augusta. Ako dodala, verejná ponuka na predloženie investičných zámerov na výstavbu obchodného centra, ihriska na bicross a športovo – relaxačného tenisového centra bola zverejňovaná v mestských novinách i na internetovej stránke mesta. V prípade obchodného centra boli predmetom verejnej ponuky pozemky vo vlastníctve mesta o výmere 8 229 metrov štvorcových, v prípade ihriska na bicross pozemky o výmere 3 400 metrov štvorcových a v prípade športovo – relaxačného tenisového centra o výmere 9 450 metrov štvorcových. Minimálna cena pozemku bola vo všetkých troch prípadoch 800 korún (25.56 €) za meter štvorcový.

Ivaníková netajila prekvapenie najmä z toho, že nikto neprejavil záujem vo verejnej ponuke o športové centrá. „Pôvodne boli zámery zo strany niektorých občanov mesta, že tam vybudujú nejaký športový areál. Neviem špecifikovať, či nemajú dostatok finančných prostriedkov, alebo čo ich odrazilo od záujmu,“ dodala a pokračovala:„Pokiaľ ide o to obchodné centrum, tak to, či bude, alebo nebude, je hudba budúcnosti. Prídu sem možno ďalšie obchodné reťazce, ktoré budú hľadať vhodné územie na výstavbu obchodných centier“.

Rimavskosobotský primátor Štefan Cifruš pre Rimava.sk povedal, že zatiaľ dôjde k predĺženiu termínu na predloženie investičných zámerov, pretože to je „podľa zásad zákona“ a v prípade, keď nebude záujem o verejnú ponuku naďalej, zvolí mesto inú formu. „Nemôžeme to nechať len tak dva roky v zverejnené v novinách s tým, že sa nikto neprihlási,“ podotkol.

Ihrisko na bicross, športovo – relaxačné tenisové centrum i obchodné centrum sú súčasťou návrhu územného plánu športovo – rekreačnej zóny, ktorý bude schvaľovať mestské zastupiteľstvo.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross