No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUÁLNE: Pozitívny prípad hlásia aj na základnej škole v Rimavskej Sobote

Jedna z rimavskosobotských škôl robí opatrenia prísnejšie voči šíreniu koronavírusu, pedagóg má pozitívny test na koronavírus. Informáciu pre Rimava.sk v sobotu potvrdil okresný hygienik v Rimavskej Sobote Dušan Béres. Ako ďalej uviedol, ide o ZŠ Š. M. Daxnera na Sídlisku Západ. "Krízový štáb už ráno zasadal a boli prijatú určité opatrenia, ktoré sa dostanú rodičom a ich žiakom," povedal pre Rimava.sk Béreš s tým, že sa postupuje podľa pravidiel, ktoré zverejnilo ministerstvo školstva.

Článok pokračuje pod reklamou"Škola ide do oranžovej fázy. Vzhľadom na to, že to bol pedagóg, tých úzkych kontaktov je pomerne veľa, takže z toho dôvodu bolo potrebné prijať trošku širšie opatrenia," poznamenal. Do karantény sa tak podľa Béreša dostanú žiaci piatich tried a podrobia sa vyšetreniu. V karanténe by tak mali byť aj rodinní príslušníci.

V pondelok by tak mala byť škola zatvorená kvôli dezinfekcii. Regionálny hygienik ďalej uviedol, že potom ostane zatvorený druhý stupeň do konca tohto týždňa. "Pedagóg je z Rimavskej Soboty, ale vieme, že to prišlo z Lučenca," uzavrel Béreš.

  • Pacient s pozitívnym testom má mierne problémy respiračného charakteru. *

Podľa informácií ministerstva zdravotníctva pribudlo na Slovensku v piatok 290 pozitívne testovaných ľudí, urobilo sa 5750 testov. Vyliečilo sa ďalších 129 ľudí, celkovo sa už zotavilo 3 519 pacientov.

Rimavská Sobota nemala pár dní pozitívny prípad, väčšinou boli najbližšie identifikované v susednom okrese Lučenec. Včerajším dňom je už okres Lučenec zaradený na epidemiologickom semafore do červenej zóny. Rozhodol o tom krízový štáb na Okresnom úrade v Lučenci.

Podľa oznamu zverejneného na stránke školy v pondelok 21. septembra udeľuje riaditeľ školy riaditeľské voľno pre všetkých žiakov školy. V utorok 22. septembra nastúpia do školy žiaci I. stupňa a budú sa vyučovať podľa platného rozvrhu hodín. Žiaci II. stupňa sa budú vyučovať dištančnou formou.

Po konzultácii s RÚVZ v Rimavskej Sobote triedy 5. A, 6. B, 7. A, 7. B a 8. A ostávajú v karanténe aj so svojimi rodinnými príslušníkmi, ktorí s nimi žijú v jednej domácnosti. "Uvedené preventívne opatrenia sa prijali po dohode s RÚVZ v Rimavskej Sobote a so zriaďovateľom školy Mestom Rimavská Sobota," uvádza škola.

* Doplnené o 12:50 hod.

Zdroj: Rimava.sk

Lučenec je červený: Okres čakajú prísne opatrenia

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross