No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pre výstavbu kruhového objazdu je cesta na Sídlisko Západ do stredy uzavretá

6. augusta 2010 | |  | 

Prestavba križovatky na kruhový objazd, ktorá prebieha zároveň s výstavbou nového obchodného centra pri vstupe do Rimavskej Soboty, so sebou priniesla nevyhnutné dopravné obmedzenia. Od stredy, 4. augusta, je uzavretá cesta smerujúca na Sídlisko Západ, úsek v smere do mesta ale za zníženej rýchlosti ostáva prejazdný.

“Aj kvôli letnej turistickej sezóne musí byť priepustnosť križovatky v smere do centra zachovaná, stavebné práce sa budú vykonávať postupne. Približne na sedem dní sme však dali súhlas na uzavretie miestnej komunikácie na Sídlisko Západ,” potvrdil pre Rimava.sk dopravný inžinier Marian Strihan z rimavskosobotského dopravného inšpektorátu. Podľa jeho slov vedie obchádzka cez Malohontskú ulicu, Jánošíkovu a ďalej smerom na sídlisko. Tí, ktorí chcú ísť na Sobôtku, môžu tiež využiť cestu pred samotným vstupom do mesta a vyhnúť sa tak úseku, na ktorom prebieha prestavba.

Ako Strihan uviedol, v ďalšej etape už obchádzky nebudú, pôjde len o obmedzenia priamo v mieste križovatky. “Premávka sa bude presmerovávať podľa toho, ktorá časť križovatky už bude vybudovaná,” vysvetlil. Kruhový objazd by mal byť podľa slov Strihana dokončený v septembri.

Podľa vyjadrenia Anny Juhásovej, vedúcej útvaru obchodu a marketingu SAD Lučenec, je dopravnej situácii prispôsobená aj mestská hromadná doprava v Rimavskej Sobote tak, aby cestujúci nepocítili žiadne obmedzenia.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross