No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pri rekonštrukcii vyhliadkových plošín na Muránskom hrade priložili ruky k dielu aj známi slovenskí hokejisti

1. augusta 2022 | | |  | 
Zdeno Chára s priateľmi. Zdroj: Jerguš Tesák

MURÁŇ - V priebehu minulého mesiaca získali vyhliadkové plošiny na Muránskom hrade nový vzhľad. Nové plošiny už opätovne slúžia návštevníkom a každý, kto Muránsky hrad navštívi, sa môže pokochať nádhernými výhľadmi na hrebeň Stolických vrchov, Muránsku planinu, Nízke Tatry, vzdialené Tŕstie, Revúcku vrchovinu a údolie rieky Muránka. 

"Ručne vyniesť všetok materiál na ich stavbu od chaty Zámok pod Muránskym hradom na hrad bolo veľmi náročné. Preto sa do vynesenia materiálu zapojili nielen Crmomani – teda šikovní chlapci z firmy, ktorá realizovala tesárske práce, ale aj strážcovia a lesníci Národného parku Muránska planina, ako aj niektorí návštevníci národného parku, za čo im patrí naša vďaka," uviedla Jana Šmídtová zo Správy NP Muránska planina.

Článok pokračuje pod reklamou


Pokračovala s tým, že medzi návštevníkmi, ktorí neváhali pomôcť a priložili ruky k dielu, boli aj známi ľudia, ako hokejisti Zdeno Chára a Jerguš Bača s priateľmi.

"Veríme, že plošiny budú dlho slúžiť návštevníkom Muránskeho hradu i Národného parku Muránska planina," dodala.

Rekonštrukciu vyhliadkových plošín finančne podporil Environmentálny fond v rámci projektu „Oprava náučných chodníkov a propagácia územia NP Muránska planina“.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross