No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Projekt výstavby lučeneckej plavárne sa posunul. Mesto vyhodnocuje verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby

17. mája 2022 | |  | 
Autor vizualizácie: Ing. Peter Kúdeľa

LUČENEC - Projekt výstavby lučeneckej plavárne sa posunul. Koncom apríla sa otvárali ponuky od uchádzačov na zrealizovanie projektu a v súčasnosti prebieha proces vyhodnocovania predložených cenových ponúk. Náš partnerský web Novohradské.sk o tom informoval hovorca Lučenca Andrej Barančok.

Začiatok stavebných prác podľa slov Barančoka zatiaľ nie je známy. "Termín výstavby priamo závisí od ukončenia procesu výberu víťazného uchádzača." Mesto oznámilo zámer s investíciou do výstavby plavárne ešte v minulom roku.

Článok pokračuje pod reklamou


Celý projekt by podľa doterajších informácií mal stáť viac ako 5 miliónov eur, ktoré chce mesto pokryť z úveru a dotácie z Fondu na podporu športu vo výške 1,5 milióna eur. Konečnú sumu projektu určí až vyhodnotenie verejného obstarávania na zhotoviteľa stavby.

Samospráva má v pláne výstavbu krytej plavárne už od roku 2015. Budovu by mali postaviť v areáli mestského kúpaliska. Vnútri by nemali chýbať plavecký a detský bazén, priestory na občerstvenie či wellness. S novou plavárňou by malo pribudnúť minimálne pätnásť nových pracovných miest.

Autor vizualizácie: Ing. Peter Kúdeľa

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross