No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. BREZOVO: Jazdecký klub mohli navštíviť deti bez rúšok, oslávili MDD

V dôsledku karanténnych opatrení zrušili všetky plánované udalosti aj v Jazdeckom klube Excel Madon v Rimavskom Brezove. Spolu s dobrovoľníkmi sa však pustili do šitia rúšok. Podporila ich v tom Nadácia Orange sumou 600 eur. Ako ďalej Rimava.sk informovala dobrovoľníčka jazdeckého klubu Veronika Muránska, išlo o verejnoprospešný projekt, zameraný na akútne riešenie nepriaznivej situácie, ktorá vznikla na celom území Slovenskej republiky v dôsledku pandémie COVID-19.

Článok pokračuje pod reklamou„Prostriedky z projektu boli použité na nákup materiálu, pomôcok, antibakteriálnej dezinfekcie a vlhčených obrúskov, naparovacej žehličky a šijacieho stroja,“ priblížila Muránska s tým, že prostredníctvom tohto stroja budú aj do budúcna môcť šiť rúška a všetko potrebné pre prácu s deťmi a mládežou, ktoré navštevujú jazdecký klub.

Viacerým deťom rúška už aj osobne odovzdali, v rámci Medzinárodného dňa detí keď navštívili jazdecký klub, v ktorom pôsobí Miloš Hronček, známy aj ako farmár z televíznej obrazovky. „Išlo o deti z materskej školy v Rimavskom Brezove, s ktorým učiteľka TGJ vedie následnú prácu v šírení evanjelia medzi najmenšími, ktorí sú najkrehkejší a najviac ohrození,“ uvádza Muránska a dodáva, že práca s deťmi napĺňa aj ich poslanie, aj poslanie projektu Operácia vianočné dieťa.

Všetky doposiaľ ušité rúška boli podľa jej slov distribuované do rodín sociálne znevýhodnených, * ako aj pre deti v materskej škole v Rimavskom Brezove. „Distribuovať ich budú aj do materskej školy v Rimavskej Bani a Rimavských Zalužanoch, nakoľko od 1.júna znova otvorili materské školy pre deti,“ poznamenala.

Zdroj: Rimava.sk

  • Doplnené 22. júna o 13.40 hod.

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross