No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Mesto bude od pondelka doručovať nevyhnutný nákup seniorom alebo osobám ZŤP

Rimavskosobotská samospráva má od pondelka, 16. marca, doručovať niektorým obyvateľom na požiadanie nevyhnutné potraviny, drogériu či lieky až domov. Táto služba vznikla z dôvodu zamedzenia prípadného šírenia koronavírusu a karantén, ktoré boli nariadené hlavným hygienikom. Určená je osamelým seniorom či občanom s ťažkým zdravotným postihnutím. Informuje o tom prostredníctvom mestského rozhlasu od nedeľného dopoludnia každú hodinu, ako aj cez internetovú stránku mesta.

Článok pokračuje pod reklamouÚrad službu organizuje prostredníctvom odboru sociálnych vecí, ale aj prostredníctvom ostatných zamestnancov MsÚ a MsP, ktorí budú vopred určení a preukážu sa služobným preukazom. "Vyčlenené sú finančné prostriedky, ktoré budú slúžiť ako zálohová platba, ktorá sa následne vyúčtuje na základe pokladničného bloku. Prosíme občanov nášho mesta, aby o tejto výzve informovali svojich známych, susedov, teda ľudí ktorí by mohli využiť tieto služby a nemajú možnosť sa touto výzvou oboznámiť prostredníctvom internetových stránok," uvádza samopráva.

V prípade záujmu o túto službu alebo účasti na pomoci môžu obyvatelia kontaktovať nasledujúce telefonické kontakty:
047/5604610,
047/5604662,
047/5604614,
047/5604687,
047/5604678.

Túto tému mali na Mestskom úrade prejednávať v piatok. "Na základe rozhodnutia predsedu Krízového štábu mesta Rimavská Sobota a po konzultácií s ďalšími mestami v rámci kraja sa bude realizovať od pondelka 16.3 prostredníctvom odboru sociálnych vecí a za pomoci príslušníkov mestskej polície," informuje Mária Turoňová, vedúca odboru sociálnych vecí v reakcii na sobotňajšiu zverejnenú žiadosť poslaneckého klubu Odvážme sa zrýchliť (medzi informáciami zo štvrtkového zasadnutia táto informácia zverejnená na stránke mesta nebola, pozn. red).

Poslanecký klub o túto službu MsÚ požiadal elektronicky v sobotu popoludní. Týkať sa mala osamelých seniorov nad 60 rokov, občanov s ťažkým zdravotným postihnutím s trvalým pobytom v Rimavskej Sobote a jej mestských častiach.

Zdroj: Rimava.sk, MsÚ Rimavská Sobota, Poslanecký klub Odvážme sa zrýchliť


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross