No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V nemocnici čakajú na výsledky troch testov, zrušili zákaz návštev

V Rimavskosobotskej nemocnici zrušili takmer po troch mesiacoch zákaz závštev na lôžkových oddeleniach. "V súvislosti s aktuálnou priaznivou epidemiologickou situáciou a na základe rozhodnutia ÚVZ SR sú pri dodržaní zásad v Nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota návštevy od 3. júna povolené," informovala Rimava.sk Jana Fedáková zo spoločnosti Svet zdravia. Tento stav trval od 5. marca.

Článok pokračuje pod reklamouV uplynulých týždňoch boli v rámci COVID pracoviska nemocnice počas epidémie odobraté vzorky celkovo 142 pacientom, z čoho bolo 139 negatívnych. "Tri zvyšné čakáme," podotkla Fedáková s tým, že išlo o odobraté vzorky v rámci nemocnice. "Keď pacient prišiel do nemocnice, a mal pocit, že je chorý, tak išiel na tú ambulanciu," povedala Fedáková a dodala, že išlo o červené a zelené zóny.

V areáli nemocnice bolo pred vyše mesiacom zriadené odberné miesto, pre testovanie pacientov podozrivých na Covid-19. Zriadené bolo v spolupráci s RÚVZ Rimavská Sobota s osobitným vchodom z Bakulínyho ulice. Ako Fedáková doplnila, v rámci mobilného odberového miesta sa zrealizovalo 260 odberov. Hneď prvých dňoch tu boli zachytené tri prípady, ktorých počet neskôr ubúdal. "Boli tam zachytené prípady," povedal Dušan Béreš s tým, že časom to išlo do útlmu a ako RÚVZ Rimavská Sobota to prestali manažovať a dohliadať na to, a prebralo to Národné centrum zdravotníckych informácií. "Už to beží cez ten systém COVID-19," podotkol okresný hygienik.

V súvislosti s uvoľnením opatrení už ľudia môžu navštíviť svojich blízkych na lôžkových oddeleniach. Medzi zásady, ktoré však Fedáková zdôraznila platí, že v rovnakom čase je možné pripustiť návštevu maximálne dvoch osôb pacienta. "Pri návšteve vo vnútornom prostredí je povinné nosiť rúško a pri vstupe do budovy je povinná dezinfekcia rúk," uviedla. Návšteva sa ale nepovoľuje chorým s respiračným ochorením alebo teplotou, podozrivým z ochorenia COVID-19 a osobám v karanténe. "Návštevy sú možné v čase v závislosti od charakteru prevádzky a možností konkrétneho oddelenia a počas návštevy je potrebné riadiť sa pokynmi zdravotníkov," poznamenala Fedáková v opatreniach.
Verejnosť pri vstupe do nemocnice aj naďalej monitorujú prostredníctvom osobnej triáže. Zdravotníci verejnosti zároveň bezkontaktne merajú teplotu. Nemocnica prosí pacientov o dodržiavanie bezpečnostných odstupov, a to vo vzdialenosti dvoch metrov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross