No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Zaočkovať sa budú môcť aj neregistrovaní záujemcovia

RIMAVSKÁ SOBOTA – Zisťovali sme, kde v meste sa môžete zaočkovať vakcínou proti ochoreniu covid-19. Informácie, ako prebieha očkovanie v rimavskosobotskej nemocnici, nám poskytla hovorkyňa siete nemocníc Svet zdravia, a. s. Bianka Krejčíová.

„Očkovanie prebieha v nemocnici neustále od januára 2020. V priebehu tohto obdobia nemocnica zaočkovala do 30 000 osôb,“ uviedla Krejčíová. Vakcinačné centrum je v prevádzke nasledovne: v utorok pre dospelých pacientov od 8:30 do 12:00 hod. a od 13:00 do 15:00 hod., v stredu pre dospelých pacientov rovnako ako v utorok a pre deti od 13:00 do 15:00 hod. V piatok je očkovanie pre dospelých pacientov určené v čase od 8:30 do 12:00 hod.

Článok pokračuje pod reklamou


„Očkovanie sa uskutočňuje v A pavilóne, v pediatrickej ambulancii, kde je vyznačená celá logistika priebehu vakcinácie,“ uviedla Krejčíová. Zaočkovať v rimavskosobotskej nemocnici sa môžete vakcínou od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Na termín očkovania proti ochoreniu covid-19 sa môžu záujemcovia prihlásiť online prostredníctvom portálu www.korona.gov.sk.

Háčik je ale v tom, že záujemcovia si nemôžu vybrať miesto očkovania. "V procese registrácie už nevyberáte konkrétne vakcinačné miesto. Vyberáte si kraj (alebo aj viacero krajov) a okresy v nich a systém vám automaticky priradí konkrétny termín s ohľadom na vek a prioritu registrujúceho sa, vrátane typu očkovacej vakcíny," informuje stránka korona.gov.sk.

„Nemocnica neustále pracuje na možnostiach rozšírenia vakcinácie, kde musí zabezpečiť personál. Od budúceho týždňa bude rozšírená kapacita aj pre neregistrovaných záujemcov. Všetky konkrétne informácie budú zverejnené,“ dodala hovorkyňa.

Očkujú aj niektorí všeobecní lekári. Skúste sa opýtať toho svojho, či patrí medzi nich. Pre Rimava.sk sa vyjadrili dve všeobecné doktorky v meste.

Článok pokračuje pod reklamou


Očkuje napríklad všeobecná lekárka pre dospelých Marína Cetnerová v jej ordinácii na Hlavnom námestí. Uprednostňujú v poradovníku najmä svojich pacientov. „Evidujeme momentálne veľmi veľa pozitívnych pacientov, ale aj veľa záujemcov o očkovanie. Termíny ale záležia od nášho času, keďže aj ordinujeme a staráme sa o pacientov,“ dodala všeobecná doktorka a doplnila, že termíny si určuje sama a informuje o tom svojich pacientov.

Očkovanie vo svojej ambulancii poskytuje aj všeobecná lekárka pre dospelých Gabriela Miklová na Hlavnom námestí. „Budúci týždeň (uviedla 19. 11., pozn. red.) by nám mali prísť nové vakcíny, pretože tie, ktoré sme mali, sa nám minuli. Očkujeme našich pacientov, ale aj tých, ktorí nie sú v našej evidencii. Týchto pacientov zaraďujeme do poradovníka,“ vyjadrila sa doktorka Miklová. Vysvetlila, že pacientom sa zasielajú sms o dátume a čase, ktorý im po prihlásení pridelia. „Je momentálne vysoký záujem najmä o druhé a tretie dávky vakcíny Pfizer/BioNTech,“ doplnila.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross