No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Regionálny hygienik končí na svojom poste

MUDr. Tatiana Majanová, MUDr. Dušan Béreš MPH - riaditeľ, Ing. Viera Kresová

Dlhoročný regionálny hygienik Dušan Béreš končí na svojom poste. Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva Rimavská Sobota šéfoval takmer 30 rokov. Dôvodom je odchod do dôchodku a zákonom stanovené lehoty v štátnej službe. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil sám Dušan Béreš, ktorý začiatkom týždňa odovzdával úrad. Ako ďalej uviedol, do konca roka bude čerpať dovolenku a RÚVZ zatiaľ bude viesť jeho doterajšia zástupkyňa Tatiana Majanová. "Je v mojej právomoci, aby som niekoho menoval v čase mojej neprítomnosti," hovorí Béreš a dodáva, že úrad bude v dobrých rukách. "Spĺňa všetky náležitosti, či už kvalifikačné, odborné, ale myslím si, že aj osobnostné," skonštatoval.

Článok pokračuje pod reklamouPo skončení jeho pracovného pomeru aktuálny hlavný hygienik Ján Mikas poverí niekoho do vykonania výberového konania vykonávaním funkcie regionálneho hygienika a generálneho tajomníka služobného úradu. Pod tento úrad v súčasnosti spadajú okresy R. Sobota a Revúca. Béreš v minulosti pôsobil aj v Žiari nad Hronom. V rokoch 1992 až 1998 bol hlavným odborníkom ministerstva zdravotníctva pre epidemiológiu na Slovensku. Odborné skúsenosti odovzdával aj na Slovenskej zdravotnej univerzite v Bratislave.

Počas jeho pôsobenia aj v R. Sobote bolo podľa jeho slov veľa pozitívnych, ale aj negatívnych vecí. "Hlavne čo sa týkali toho, že sme prišli o laboratóriá, ktoré boli naozaj špičkové. Do toho som ja nemohol zasahovať," podotkol regionálny hygienik úradu, v ktorom boli v posledných rokoch znižované počty zamestnancov zhruba až na polovicu, na 32 ľudí. "Vždy, keď bolo treba optimalizovať, išlo to na úkor nás, našich regionálnych úradov," hovorí a dodáva, že v súčasnej situácii s pandémiou sa zistilo, že pomaly nemá kto robiť opatrenia. "Už sa to ale zlepšuje," podotkol Béreš a ubezpečil, že aj napriek dovolenke, ktorú nemal dávno, na prípadné konzultácie či v mimoriadne situácie bude k dispozícii. "Dúfam, že sa podarí koronavírus utlmiť. Mrzí ma, že v súčasnej situácii sú postihnuté zdravotnícke zariadenia,“ dodal s tým, že úlohou epidemiológov je predchádzať takýmto situáciám, ako zažívame v súčasnosti s pandémiou koronavírusu.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: RÚVZ Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross