No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rim. Sobota: na detskom ihrisku pribudne nové športové vybavenie

Zdroj: OZ Nová Sobôtka

RIMAVSKÁ SOBOTA – Otázku, kam sa vybrať s deťmi, si budú vedieť obyvatelia Novej Sobôtky zodpovedať jednoduchšie. V tejto časti mesta totiž pribudne na detskom ihrisku niekoľko hracích prvkov.

Návrh vyčleniť z mestských financií 6-tisíc eur na dokúpenie vybavenia predložil poslanec Peter Juhász pri rokovaní o I. zmene rozpočtu na uplynulom mestskom zastupiteľstve. „Obrátili sa na mňa obyvatelia Sobôtky, kde došlo k výraznému pokroku v rozvoji lokálneho detského ihriska,“ povedal poslanec.

Článok pokračuje pod reklamouZ tejto sumy by sa mali podľa Juhásza zakúpiť dve futbalové a dve florbalové bránky či exteriérový basketbalový kôš, za ktorý by mali postaviť ochranné pletivo. Pribudnúť by taktiež mal outdoorový stôl na stolný tenis a outdoorový fitness stroj.

„Myslím si, že neexistuje v meste ihrisko v majetku mesta, kde by obyvatelia sa skladali tak výrazným spôsobom ako na Novej Sobôtke. S hrdosťou môžem vyhlásiť aj v mene svojho kolegu Paľka Zvaru, ktorý je tiež poslancom za danú lokalitu, že cez 8-tisíc eur sa podarilo pozbierať a zveľadiť tým mestský majetok a ihrisko,“ vyjadril sa poslanec Juhász.

Už druhýkrát sa zapojili aj do participatívneho rozpočtu

Obyvatelia Novej Sobôtky sa aj tento rok zapojili do participatívneho rozpočtu mesta. Financie žiadali na športové vybavenie a vybudovanie altánku pri ohnisku. "Športové vybavenie a aj altánok budú slúžiť dlhodobo pre verejnoprospešný účel a pomôžu zveľadiť verejné priestranstvo v našom meste," uviedlo OZ Nová Sobôtka v projekte, ktorý bol rovnako ako aj ostatné prihlásené projekty zo strany mesta podporený. Dokopy deväť projektov si rozdelí sumu 27-tisíc eur.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross