No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rim. Sobota: Pre mňa nastáva ten najhorší možný scenár, hovorí R. Brosman. Zhodli sa na tom aj ostatní majitelia prevádzok

Foto ilustračné. Zdroj: Pixabay.com/Pexels

RIMAVSKÁ SOBOTA – Od budúceho týždňa prechádza okres Rimavská Sobota do čierneho pásma covid automatu. Zisťovali sme, aký majú pohľad na sprísnenie opatrení riaditelia škôl, majiteľ fitness centra a majiteľ reštaurácie.

 „Pre mňa nastáva ten najhorší možný scenár. Z môjho pohľadu budeme ako inštitúcia zatvorená minimálne do konca roka,“ myslí si rimavskosobotský kulturista a majiteľ fitnesscentra Roland Brosman. „Ľudia, bohužiaľ, presunuli svoje aktivity počas tohto roka a pol úplne niekam inam. Odkedy sú prevádzky opätovne zatvárané, prichádzame tým o klientov,“ vyjadril sa majiteľ fitnesscentra a dodal, že prichádza aj o zamestnancov a trénerov, ktorí boli nútení sa zamestnať v iných sférach. „Urobil som všetko pre to, aby som bol chránený. Nerozumiem, prečo nemôžeme viesť prevádzky za prísnych opatrení tak, ako to bolo doteraz, keďže dezinfekcia u nás prebiehala pravidelne,“ dodáva k súčasným opatreniam Brosman.

Článok pokračuje pod reklamou


Majiteľ reštaurácie Incognito Bálint Takács očakáva citeľný pokles tržieb. „Už len tým, že sme fungovali v OTP režime nám príjem od zákazníkov klesol. Po prechode do čierneho okresu to bude ešte horšie,“ vyjadril sa majiteľ. Podotkol, že celková situácia v pandemickom období je pre stravovacie jednotky veľmi ťažká. „Verím, že čo sa týka zamestnancov, nebudeme nútení prejsť k prepúšťaniu. K tomuto kroku by sme dospieť nechceli,“ hovorí Bálint. Tak, ako aj iné reštaurácie, Incognito bude od budúceho týždňa fungovať cez výdajné okienko a rozvoz.

„U nás momentálne nemám vedomosť o sprísnení a zmenách opatrení,“ uviedol riaditeľ Základnej školy Š. M. Daxnera Peter Černý.

Riaditeľ Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Rimavskej Sobote Jaroslav Bagačka uviedol, že sa naďalej riadia covid semaforom určeným pre vzdelávacie inštitúcie, kde zmeny nenastávajú. „Momentálne máme tri triedy v karanténe, uvidíme, aký bude vývoj situácie. Čo sa týka stravovacích prevádzok, prispôsobujú sa covid automatu, v ktorom prechádzame do čiernej farby,“ vysvetlil riaditeľ s tým, že obsluha v interiéri nebude možná, avšak výdaj cez okienko bude dostupný. 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross