No active "ca-sidebar-197687" sidebar

RÚVZ: Udeľujú pokuty za nenosenie rúšok, hygienici dostali vyše 160 podnetov na preverenie

Vyše 160 podnetov na nedodržiavanie nariadení, týkajúcich sa nosenia rúšok, bolo nahlásených v okresoch Rimavská Sobota a Revúca. Dostali ich pracovníci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v R. Sobote počas epidémie koronavírusu. * Týkajú sa aj nedodržiavania domácej karantény. Niekoľko desiatok pokút už bolo udelených, vo väčšine prípadov však ešte len priebežne vyhodnocujú opodstatnenie samotných podnetov. Prišli im z polície, ale nahlasovali ich aj samotní občania. Ako pre Rimava.sk uviedol regionálny hygienik z RÚVZ Rimavská Sobota Dušan Béreš, zatiaľ uložili 47 platobných rozkazov.

Článok pokračuje pod reklamou"Časť podnetov bola vyhodnotená ako neopodstatnená, vzhľadom na tom, že opatrenia boli platné od určitého termínu a niektoré podnety sa týkali porušenia opatrení ešte pred ich platnosťou," povedal pre Rimava.sk Béreš, podľa ktorého nie každý podnet bol opodstatnený, no pokračujú vo vyhodnocovaní ďalej. Výška pokuty podľa Béreša závisela od rozsahu priestupku a v prípade platobného rozkazu mohli ísť do výšky 250 eur. "Bola aj taká pokuta, ale viac bolo tých s nižšou pokutou," podotkol hygienik a dodal, že mali aj prípad, kedy udelili pokutu okolo 50 eur a dotyčný to chce splácať po 2,50 s odvolaním sa na jeho sociálnu situáciu.

V uplynulých dňoch nepribudli pozitívne testy iba v okrese Revúca, ale jeden sa vyskytol aj v okrese Rimavská Sobota. Redakcia Rimava.sk o štyroch baníkoch z Karvinej informovala už v nedeľu, jedna osoba bola z obce v okrese Revúca. "U nej súvis s ďalšími ochoreniami je zatiaľ v štádiu šetrenia," upresnil regionálny hygienik.
"V okrese R. Sobota išlo o osobu, ktorá prišla zo severu Čiech, respektíve zo severnej Moravy," povedal Béreš a dodal, že ostatné prípady sa týkajú Revúckeho okresu.

Zdroj: Rimava.sk

  • Aktualizované 17. júna o 8:00 hod.

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross