No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Minulý rok pomohli v priemere každému 12. človeku na svete. Dnes majú svoj deň

V roku 2020 Červený kríž a Červený polmesiac rozmanitým spôsobom pomohol v priemere každému dvanástemu človeku na svete. Vplyv a následky pandémie nového koronavírusu, ktorý v plnej sile udrel minulý rok, pocítili aj oni.

"Náš personál a dobrovoľníci každodenne zabezpečovali, aby zraniteľné obyvateľstvo a ľudia v núdzi mali nielen vedomosti, ale tiež prostriedky na  ochranu pred koronavírusom," informoval Slovenský Červený kríž (SČK) s tým, že 8. mája, v deň narodenín zakladateľa Červeného kríža Henryho Dunanta, chcú osláviť prácu a zanietenie celého hnutia Červeného kríža a Červeného polmesiaca.

Článok pokračuje pod reklamou„Celosvetovým sloganom pre tohtoročné oslavy je veta Spolu sme nezastaviteľní. Cítime to rovnako – aj naši zamestnanci a dobrovoľníci sú vytrvalí a nič ich nezastaví. Okrem každodennej bežnej práce sme nezostali ľahostajní a podali sme pomocnú ruku nielen jednotlivcom, ale i zdravotníkom a štátu,“ hovorí Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka SČK.

Okrem tradičnej osvety v oblasti bezpríspevkového darcovstva krvi, prvej pomoci, poskytovania širokého spektra sociálnych služieb a humanitárnej pomoci, je Slovenský Červený kríž naďalej v teréne a výrazne prispieva k zmierňovaniu dopadu pandémie COVID-19 na obyvateľstvo.

"V prvej vlne na jar sme zabezpečovali nákupy pre seniorov v súčinnosti s mestským úradom, šili sme látkové rúška. Rozdávali sme ich zadarmo. Ktokoľvek prišiel, rúško dostal," povedala pre Rimava.sk Danka Hladovcová, riaditeľka územného spolku Slovenského Červeného kríža Rimavská Sobota. Ako ďalej dodala, ich dobrovoľníci pracovali i pracujú v MOM-kách v rámci okresov Rimavská Sobota a Revúca, a taktiež pomáhali pri diagnostickom centre s meraním teploty.

Počas platných obmedzení fungoval sa ich územný spolok zameral najmä na osvetovú činnosť. "Minulý týždeň už začali kurzy prvej pomoci. Ak sa nám uvoľnia opatrenia, začnú sa kurzy opatrovania," dodala Hladovcová.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross